Avatar uživatele
Pokročilý

Podle čeho se vyvíjí nárůst a úpadek Bitcoinu?

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Stříbrný

Otázka je to moc DOBRÁ, ale na TOHLE tipuji nezná odpověď VŮBEC NIKDO! Pokud odmyslím obligátní odpověď (jakkoliv rozumnou, nicméně nic nevysvětlující) a budu souhlasit s ge0rgem (to co píše je DOST zásadní), tak i s tím vším je při bližším zkoumání jasné, že zde důležitou roli hrají i jiné faktory.

Jisté je, že tlak (poptávka) po rozumné (nemanipulovatelné, neinflační) měně je OHROMNÝ (to by chtěl skoro každý). Stejně tak i protitlak systému, který se klasických parazitních měn pochopitelně nechce vzdát je veliký, ale můj odhad je, že dříve nebo později parazitní inflační měny musí prohrát. Těch, kteří na parazitních měnách vydělávají je totiž nepatrný zlomeček (i když je NESMÍRNĚ mocný) v porovnání s množstvím těch ostatních.

Ale předvídat průběh tohoto souboje je podobné, jako předpovídat počasí. Podívej - po všelijakých drastických restrikcích ze strany vládnoucího systému a mohutné antipropagandě (pravděpodobně z tého zdroje) měl ještě před čtvrt rokem BTC kurz kolem 3k USD a mnozí nad ním "lámali hůl", i já jsem byl nejistý a nervózní. A dnes se blíží k 9k. CO SE STALO?

Domnívám se, že BTC podrželi sami jeho uživatelé. Ne z nějakého idealistického důvodu, jako je "dobrá vůle" apod., ale čistě pragmaticky - už v "tom jedou", výhody jsou nepopiratelné a celý svět si může mektat co chce. Obchodovat mezi sebou pomocí BTC nepřestali, burzovní spekulanti a jejich hrátky je nezajímají, POTŘEBUJÍ prostě kryptoměnu, nezávislou a svobodnou, ze které jim žádná finančně-bankovní prasata nebudou "užírat desátky" a státy je okrádat neúnosnými daněmi a poplatky, tak to prostě je.

Ale je to jen domněnka, jak říkám - tohle nejspíš neví NIKDO. :)

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Stříbrný

Podle nabídky a poptávky.


Avatar uživatele
Zlatý

a tu nabídku a poptávku nejvíc ovlivňují média, která buď zrovna píší o nějakém hacku bitcoinové burzy nebo píší futuristické vize o tom jak digitální měna jednou nahradí tu klasickou .... Ten první typ negativních článků budí samozřejmě tendence prodávat pod cenou ten druhý naopak tendence nakupovat klidně i za cenu vyšší, tím pak hodnota buď klesá nebo stoupá. Média a různé skandály kolem kryptoměn v tom skutečně sehrávají velmi významnou roli, stejně jako třeba útočná stanoviska a prohlášení různých bank či vlád, které se pochopitelně cítí bitcoinem ohroženi protože výrazně komplikuje výběr daní a monitorování toku peněz. Lidé pak na takové poplašné články reagují a okamžitě se to projevuje propadem. Samozřejmě ne všichni, ti chytřejší reagují trochu jinak. Sledují podobné propady vyvolané tendenčním psaním a v takové chvíli nakupují, vědí že se cena opět zvedne, že poplašný vliv skandálu nebude mít dlouhé trvání a oni na tom v důsledku vydělají, tyto propady často sledují stejně jako texty článků o kryptoměnách automatizovaně, vyhodnocují jejich dopad pomocí A.I. a ta následně dohledává dopady na skutečný kurz a umí se z nich i učit pro příště. Tík je do jisté míry bitcoin stabilizován a prakticky nikdy nehrozí úplný propad, jsou to jen takové větší či malé vlnky, na kterých se pohupujeme.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Finance a podnikání

Zlatý Drap 1018
Zlatý ivzez 497
Zlatý mosoj 487
Zlatý Hlada 329
Zlatý gecco 271
Zlatý annas 237
Zlatý Kepler 227
Zlatý led 205
Zlatý standa 201
Zlatý marci1 180

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.