Avatar uživatele
nyjono

Podle čeho počítají chytré hodinky čas strávený spánkem?

Podle tepu, který mohou měřit (orientačně nejspíš) nebo podle pohybu ruky s hodinkami?

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? Roman71, Kepler před 1214 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Nejspíš podle měření tepové frekvence nebo krevního tlaku. Jiné vstupy k dispozici nemají (i když si jsem silně skeptický, co se týká správnosti měření – dokonce i lékařské tonometry nemusí být spolehlivé). Rukama pohybujeme, i když spíme, např. při diskomfortu měníme polohu těla.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Roman71

Nevím jaký model chytrých hodinek máte na mysli, ale ty co mám já, mají nastavený čas, kdy obvykle chodím spát a kdy se probouzím. V tomhle rozsahu hodinky pomocí g-senzoru monitorují pohybovou aktivitu. Občas si v noci všimnu zablikání tepového senzoru, takže zjevně monitorují i tepovou frekvenci.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
Kalandra

Když jsem si kupoval chytré hodinky, tak jsem byl hodně skeptický, jak budou spánek měřit. Vůbec nemám tušení, jakým způsobem to funguje, ale očividně to funguje dost dobře. To mě hodně překvapilo, protože u chytrých hodinek do tisícovky jsem to nečekal. Díky tomu si už nikdy dražší hodinky nekoupím, protože i levné hodinky mají mnoho funkcí a měří statistiky velmi dobře. Mám konkrétně tyto hodinky: https://www.smar­tomat.cz/smar­tomat-roundband-2-modra/

před 1124 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek