CZ Adam

Proč počítač nenabootoval?

Ahoj ,dnes jsem zapínal PC a najednou se mi ukázala úvodní obrazovka (normálně jenom problikne) a vždy se to sekne na té hlavní obrazovce a nenabootuje to. Prosím poradte.
PS: Ten PC je už dost starý ,mohlo by to být tím ?
Díky moc za odpovědi :D
Doplňuji:
Napíše to akorát CPU ID:

A nějaké číslo ,ani nenapíše kolik mám RAM ,vždycky mi to napíše

Odpovědi
anonym

Jen se to „sekne“?? – bez nějaké hlášky??
Zkontroluj si nastavení BIOSu (zejména nastavení disků), další variantou je povytažený konektor (rovněž disku/ů) – datový nebo napájecí, další variantou, že disk ´odešel´.
Jenom „stářím“ to není, musela nastat nějaká chyba.
Doplňuji:
Aha, takže ani nedojde k testu BIOSu…
OK – je potřeba počítač rozebrat a zkontrolovat vše – poodpojovat (a zpět zapojit) všechny konektory a desky ze slotů (začal bych MB, RAM…), při té příležitosti počítač vyčistit (vyměnit teplovodnou pastu pod chladiči)…
Pokud si netroufáš → servis.
A pokud už PC za servis ´nestojí´, vyndej disk/y a na jiném počítači stáhni data.