Avatar uživatele
Komy12

Počítac mi vyhodil pojistky, nejdou zapnout zpátky – více níže

Dneska jsem jako obvykle zapnul počítač a všechno bylo v pohodě. Kabel od sluchátek se zasekl o opěradlo židle a když jsem se zvedal hýbnul jsem kvůli tomu celým počítačem. Ten se asi minutu na to vypnul a vyhodil pojistky. Vypojil jsem ho z prodlužky a šel jsem zapnout pojistky. Všechno bylo v pohodě ale pak jsem ho zapojil zpátky a vypadly znova teď, i když pojistky zapnu nefungují zásuvky i v jiných místnostech doma a nefungují některá světla.

Zajímavá 0 před 520 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
elkon

Jestli některý okruh funguje a jiný ne, je „vypadlá“ některá fáze. Pokud máte rozvod v bytě jen z jedné fáze, může být někde v krabici upálený vodič.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
magorvkleci

Jsou vybavené pojistky až na chodbě nebo proudový chránič v bytě.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Dochy

S ohledem na popis doporučuju zavolat elektrikáře. Pokud nemáš někoho znalého v rodině, tak si zkrátka někoho pozvi… Podle popisu si ani nejsem zcela jist, jestli prvotní příčinou byl počítač.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jiří Bohumil

Pokud jsou sepnuty a v pořádku všechny jističe okruhů a rovněž hlavní jistič u elektroměru (nutno zkontrolovat pomocí zkoušečky a měla by provádět pouze osoba s el.tech kvalifikací-elektrikář), mohlo dojít při druhém zkratu i k přepálení pojistky jedné fáze v přípojkové skřni, na přívodu ze sítě, pro rozvaděč elektroměru. Zde je ale nutné volat rozvodné závody, správce sítě – distribuci. Do té je zásah jednoznačně zakázaný.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Komy12

Máme vybavené pojistky na chodbě, bydlíme v rodinném domě

Avatar uživatele
magorvkleci

Barák bude mít ještě hlavní rozvaděč, který napájí tu pojistkovou skříň na chodbě, ne?

Avatar uživatele
magorvkleci

Tam, co je hlavní elektroměr, ten zaplombovaný. Nebo je upálený / uvolněný vodič. A proudový chránič – pokud na tom okruhu je – je nahoře?

Pokud není zřetelně vybavené jištění, tak to bez zkoušečky nedáš.

Avatar uživatele
elkon

Nehraj si na elektrikáře, chránič nechrání proti zkratu, ale proti nebezpečnému dotykovému napětí.

Nový příspěvek