Samuel CZsk

Po kolika hodinách bez spánku nastávají halucinace? Rád uvitam i osobní zkušenost.

Odpovědi
aevul

Udává se, že maximální únosná doba je pět až devět dní, delší umělé zanedbávání spánku vede dříve nebo později k biologické smrti organismu. Příznaky těžké spánkové deprivace jsou:

  • halucinace,
  • paranoia,
  • odbývání životních potřeb,
  • ztráta myšlenkové kontinuity.

Sám jsem bděl maximálně od rána jednoho dne do noci druhého dne, ale pamatuju si, že při zklidnění (třeba když jsem chvíli seděl a čekal) jsem měl „bdělé sny“. Uvědomoval jsem si, že je to sen, ale zároveň že jsem vzhůru.