Džuls

Pleseň v práčke.

Mamka má novú práčku-má ju asi tri mesiace. Perie približne 1–2× do týždňa. Používa kvalitnú aviváž, prášok na pranie, aj tablety proti vodnému kameňu. Avšak, v bubne sa vytvorila pleseň. Neviete z čoho to môže byť? Alebo ako ju odstrániť? Nejde nám to do hlavy, keďže predtým mala práčku skoro desať rokov a nič podobné tam nebolo. Problém je v tom, že po vypraní šaty tak zvláštne páchnu. Nepomohol ani cyklus- octová voda. Neporadí niekto???

Nejlepší odpověď
dědapetr

Zkusit savo proti plísni.

Další odpovědi
hanny 2

Diskuze na toto téma najdeš zde – http://www.emi­mino.cz/disku­se/plisen-v-pracce-51316/
Doplňuji:
O plísni v pračce slyším poprvé a to už mám asi třetí.

mosoj

Velice jednoduché. Mezi praním nechávat otevřená dvířka pračky a občas těsnicí gumu
vytřít do sucha. Také se podívejte zda nemáte nečistotou ucpaný odtok vody z té těsnící gumy. Poznáte to tak že se vám v gumě dole bude držet voda. Ta musí vždy odtéct.
Pokud dvířka budete zavírat bude vám vnitřek pračky zapáchat neustále.