Dehet

Je možná plout s nafukovacím člunem se spalovacím motorem nejen na přehradách, ale i na obyčejných řekách?

Smí se plout s nafukovacím člunem s pohonem spalovacím o výkonu 2.3 ps /1,7kw/ pouze na přehradách jako třeba Hracholusky nebo i od Hracholusek pokračovat po řece mži dále k Plzni? Je povoleno plout ze spalovacím motorem i na obyčjných řekách? Děkuji moc za odpověd

Původní neotázka
Plavba po vodních polochách se spalovacím motorem

Nejlepší odpověď
magorvkleci

Všeobecně ano – s výkonem motoru do 10 kW (do 4 kW i bez papírů), jen s výjimkami jmenovitě uvedenými ve vyhlášce 46/2015 Sb. Do 25 m od břehu jen ve výtlačném režimu.

Takže na VD Hracholusky jen ve výtlačném režimu a po Mži taky.

Zdroj: www.zakonypro­lidi.cz/cs/2015-46