Monigue

„Platy“ atletů

Chtěly bych se zeptta,na asi dost hloupý dotaz,ale myslíte,že vrcholoví nebo hodně dobří atleti mají kromě treninku na duletite zavody jeste nejakou praci??A kolik jim to třeba vynese?Vím,že jedna výborná běžkyně (bohuzel s ted nevzpomenu na jmeno) uz ma tolik penez,ze prestala zavodit,coz odsuzuji,protoze si myslim,ze beh by mel byt hlavne pro radost,ale jakmile jste vrcholový sportovc,je samozžejmé,že na peníze musite koukat taky..ráda bych se chhtela jednou vrcholove venovat atletice,ale nemam vubec prehled o ,,platech´´ a celkově atletice jako zaměstnání.Dě­kuji moc

Nejlepší odpověď
Alesh

Špičkoví vrcholoví sportovci mají několik zdrojů příjmů.

  1. Klub za který závodí … předpokládám, že se jedná víceméně o nějaké „drobné“ (ve vztahu k těm dalším zdrojům).
  2. Prize money – odměny za úspěchy na akcích
  3. Reklama + sponzoring – podle mě hlavní zdroj příjmů.

Že s vrcholovým sportem sekne, rozhodně neodsuzuji, podle mě není moc o co stát a s rekreačním sportem se to nedá srovnávat. A i když s tím sekne vrcholově, tak nepochybně se tomu dál věnuje rekreačně. A že si někdo vydělal i třeba velké peníze, tak pokud je to legálně, pak mu to jen a jen přeju, zaslouží si je.