Franta Jouda

Platnost PID jízdenky při spoždění

Co když si člověk koupí PID jízdenku, ale vlak/autobus má spoždění, tudíž jízdence vyprší platnost, musí člověk platit pokutu/přirážku, i když za to nemůže?

Nejlepší odpověď
Mp2

Musí to časově sedět s jízdním řádem, ne s realitou.

Pokud by někdo chtěl zaplatit pokutu, nic neplaťte a braňte se, nedávejte dotyčnému ani svoje iniciály, ty přidejte případné policii a sdělte, že si nepřejete, aby je sdělovali třetí osobě. Musí si je poté vyžádat od policie dopravce. Mezitím vy máte dost času kontaktovat dopravce, sdělit číslo revizora a uvést vše na pravou míru .

Další odpovědi
Dochy

K překročení doby platnosti jízdenky došlo z důvodu na straně dopravce. Tudíž by neměl být jakýkoli problém…
Výňatek z řádu DPP:
" Uplyne-li doba platnosti jízdního dokladu, jízdní doklad se stává jízdním dokladem spotřebovaným. Takový
jízdní doklad pozbývá platnosti jako jízdní doklad a již se u něho nezobrazují kontrolní prvky, je však
dohledatelný a může být uznán např. v případě nepředvídaných zpoždění a mimořádných situací v dopravě. "

Předpokládám že něco podobného lze nalézt i pro ostatní dopravce a jiné podobné případy