Kura

Platím DPH za zboží zakoupené v rámci EU ?

Když si objednám zboží na E-Bay v USA a překročím částku 22 EUR, tak je mě vyměřeno DPH a CLO. Jak je to v rámci EU ? Když si objednám zboží třeba za 8 tisíc … Budu platit DPH a CLO nebo jen CLO ?
Doplňuji:
Dobrý, tak jsem dostal dvě odpovědi a jsou přesně opačný. Jedna odpověď je ne a druhá ano. U odpovědi ano, je sice uveden př., ale s vozidly, které jsou pro nákup v zahraničí vždy nějak jinak daněny, než standartní zboží. Takže nevím zase nic.

Nejlepší odpověď
Mia.F

Když si objednáš zboží s jakoukoliv hodnotou z členské země eurozóny, neplatíš na clu ani DPH vůbec nic.
Doplňuji:
Jen pozor na to, že ne všechny evropské země jsou členy eurozóny :)

Další odpovědi
mosoj

Ano DPH zaplatíš ale až u nás v ČR.

Viz . na př. :
http://www.evrop­skyspotrebitel­.cz/nakupy-v-eu/caste-pripady-nakup-v-zahranici-27103

pusinka50

ANO – Nakupování za ceny bez DPH (tzv. „duty-free shopping“, třeba na letištích) mohou využívat pouze ty osoby, které v EU nebydlí a jejichž cíl cesty je mimo její hranice. Obyvatelé EU musí DPH platit, i když nakupují v Unii mimo svou zemi.

http://europa­.eu/youreurope/ci­tizens/shoppin­g/shopping-abroad/faq/in­dex_cs.htm

RedC22

Před několika měsíci jsem objednával Raspberry Pi z Velké Británie.

Položky na faktuře jsou následující:
Raspberry Pi Type B Single Board Computer: £21.60
Tax: £4.32
Standard Delivery: £4.95
Order total: £30.87

Další platby po mně nikdo nechtěl. Tak si to přeber.