Jan.F

Platí firmy za likvidaci kovového odpadu?

Nevíte jestli firmy při likvidaci kovového odpadu, který není jejich hlavní položkou v odpadech, z výroby? Musejí odpadové firmě platit za jejich likvidaci a nebo naopak jestli odpadová firma jej vykoupí.

Odpovědi
Pepa25

Řekl bych, že záleží, jaký to je konkrétně odpad a také se to mění v čase. Kvalitní šrot se vykupoval vždy, trochu horší to bylo a je šponami a různě zněčištěným odpadem. Nicméně v dnešní době je po kovu velká poptávka, takže si myslím že za vše aspoň trochu využitelné firmy dostávají zaplaceno.

Beno

Kovový odpad lze prodat ve sběrných surovinách.