STEPANSTRAKA

Píše se v této větě čárka?

Z důvodu výskytu povodní je podlahová plocha navržena o 0,6 m výše(,) než je okolní terén.

Nejlepší odpověď
Rokio

Ano. Je to souvětí. Jsou tu dva přísudky.

Další odpovědi
Disraeli

Si piš, že jo. ;)
Před „než“ se čárka nepíše, pokud za ní nenásleduje celá věta – hlavně se slovesem. Jak vidíš, tak v tvém příkladě následuje další věta a je tam i sloveso, takže tam čárka patří.

elkon

Čárka je za slovem povodní.

EKSOT123

Elkon, super! Dej se k novinářům, hledají nové dezinformátory. Jinak by to asi bylo nejlíp napsat bez toho druhého „je“. Pak by sis nemusel lámat hlavu s čárkou.