Jantar2

Píše se v Angličtině u „Christmas“ Is nebo Are?

Píše se v Angličtině u „Christmas“ Is nebo Are jako v Češtině?

Předem Vám mockrát děkuji za odpověď…

[Anketu jsem sem vložil jen abych Vám urychlil odpověď ;)]

Nejlepší odpověď
quentos

Anketu se Vám nepovedlo vložit ;{)>

Christmas není pomnožné, takže normálně „is“

vzniklo ze slov „Christ“ a „mass“ (mše), jedná se tudíž o normální jednotné číslo
Doplňuji:
Pepa25: spíše než známá písnička je to trapná „známá předělávka“ písně „Love Is All Around Me“ skupiny Wet Wet Wet. Jelikož Christmas je na víc slabik než love, občas to měli do tý melodie fakt problém nacpat a působí to trapně :{))>

Další odpovědi
Pepa25

Můžeš si to pamatovat podle textu známé písničky „I feel it in my fingers,
I feel it in my toes, Christmas is all around me, and so the feeling grows ..“ 😉