Míšust

Píše se Pavlovy kočky, nebo Pavlovi kočky?

Nejlepší odpověď
annas

Pavlovy kočky – příd.jm.přívl. – ty kočky,stejně jako matčiny kočky.

Pavlovi kočky-podst. jméno- 3. p.-příklad dám Pavlovi kočky.

Další odpovědi
Bičiště

Přivlastňujeme-li něco co je rodu ženského, píšeme vždy „ovy“ viz. „dědečkovy knihy“, „Pavlovy kočky“.
Přivlastňujeme-li něco co je rodu mužského neživotného píšeme též vždy „ovy“ viz. „Pavlovy počítače)
U podstatných jmen mužského životného rodu ve 3. a 6. pádě píšeme vždy "ovi“

Zdroj: 5. tř. ZŠ

RQLM

patří-li kočky Pavlovi, potom jsou to Pavlovy kočky :)

BEAES

Y

panenka

Pavlovy kočky