Kryšpín

PH krve má normu 7,36 – 7,45. Bylo naměřeno 7,31. Jaký může být důvod sníženého pH?

Kolegyně 22 let při testech naměřeno dle výše uvedeného, lékař ohodnotil je to v normě, někteří pacienti mají větší odchylky.

Nejlepší odpověď
Alesh

Je překyselená, dneska velmi běžná věc, musí začít jíst zásadotvorné potraviny.

Další odpovědi
annas

Přečtěte si vysvětlení pojmů „acidóza a alkalóza“ – termíny užívané k popsání abnormální situace, která je způsobena nadbytkem kyselin nebo alkalických látek (bází) v krvi. Tato nerovnováha je vyvolána celou řadou stavů či nemocí."

https://www.lab­testsonline.cz/a­cidoza-a-alkaloza.html"

"Samotné překyselení není lékařskou vědou vnímáno jako choroba, ale jako pouhý příznak celé řady možných chorobných stavů. „Acidózu jako takovou většinou neléčíme, ostatně to v řadě případů nadělá víc škody než užitku.

Mnohem lepší je co nejrychleji přijít na to, co ji způsobilo, a tento stav začít léčit. Je-li naše léčba úspěšná, dojde postupně k normalizaci pH a acidobazická rovnováha se ustálí sama.“

https://www.mo­jezdravi.cz/zdra­vy-zivotni-styl/prekyseleni-organismu-je-to-jen-tahak-na-penize-nebo-skutecna-nemoc-3622.html

Kelt

Může to být otázka stravy, nebo začínající nemoci. Jedno měření není nic, je třeba měření opakovat po určité době, možná úprava stravy, odpočinek a pod. Lékař posuzuje více faktorů. A může to být příčinou nevhodné stravy, která je ještě ve střevech a pod. Pokud rozumíš chemii, tak pH je záporný dekadický logaritmus aktivity vodíkových iontů. Spočítej si na kalkulačce 10 na exponent je minus daná hodnota, pro ph 7,36 je to 4,36516 , pro 7,31 je to 4,89779, pro
7,45 je to 3,54813 a danou hodnotou násob 10na minus 8, Takže se mění hodnota až na 8. desetinném místě tedy jedná se o stomiliontiny nějakých vodíkových iontů které jsou ve velmi krátké době zneutralizovány na požadovanou hodnotu. Doktor ví, co dělat.

mosoj

I když se jedná o záporně vzatý dekadický logaritmus koncentrace!! vodíkových iontů je odchylka nepatrná. Proto to vyjádření doktora. Ať jí méně maso a kupodivu více citrony či citronovou šťávu. Za chvilku je to srovnané.

quentos

Opět nedokážeš napsat souvislou větu. Děláš to naschvál?