3l

Pes začal čůrat do postelí, co tím?

Ahoj…Mám tříletého maltézáka. Poslední dobou se ale děje něco co opravdu nechápu. Z ničeho nic začal čůrat do postelí. Za dva týdny se to snalo už asi 2×, nikdy předtím to nedělal, je zvyklý chodit ven, loužičku nikdy neudělá, jen když někde nezavřeme během chvilky odběhne a vymočí se ( i když je vyvenčený) například na postel…Nevíme co tím, je to hrozný. Bývá každý den doma sám dopoledne, napdlo mě že by se mohl mstít, ale nikdy předtím nic takového nedělal…
Doplňuji:
V posteli s námi v žádnem případě nespí. Má svůj pelíšek…Nevím co se to v něm děje, myslím že ho nijak nezanedbáváme…

Nejlepší odpověď
hanulka11

ano chce na sebe upozornit

zamezila bych mu přístup do místností ,kde jsou postele

Další odpovědi
hanny 2

A je zvyklý od malička být dopoledne sám?Pokud nebýval a potom ano,tak je možné,že to dělá naschvál,že se mstí,jak píšete.Zajděte k veterináři a poraďte se,bylo by dobré vyšetřit moč,jestli nemá nachlazený moč.měchýř.

jmhad

pes patří do boudy.Ale já se přikláním k tomu,že on tam nečůrá,ale značkuje.Jeho chování zřejmě souvisí s pohlavním pudem.Berte k tomu úplně logické vysvětlení,že postel slouží dvěma lidem nejen na spaní a že pes na to pudově reaguje.Pocho­pitelně,že normálně by měl reagovat na pachy jiného původu,ale nikdo není dokonalý.

anonym

Pes v posteli je jako veš v kožichu,nedej bože jako muňka v ohanbí!

beluška

Napadá mne, nebyl u vás na návštěvě jiný pejsek? U nás jednou byl a hned si v obýváku označkoval území a naše psí holka to běžela hned přečůrat a dělala to delší dobu, musela jsem to přesavovat, přeoctovat a ještě ji raději hlídat. Pak to taky zvířátka udělají z trucu. S námi spala v posteli, pelíšky měla přes den, nikdy se nevyčůrala, ale z trucu taky vyhodila dokonce bobek. Snažili jsme se jí porozumět.Dnes už není a je nám moc smutno. Snaž se vypozorovat proč se to stalo, netrestej ji za to.A není to proto, že s vámi nesmí spát? Chce být se svojí smečkou a pelechu má dost. Přimlouvám se, rozestelte mu,bude šťastný

Drap

Zřejmě pes nemá dostatečně dominntního pána a značkuje si teritorium

samicek333

To, že si vybírá postel, dělá umyslně, aby na sebe upozornil, zkuste mu tam zavřít dvěře, aby se tam nedostal.

Emilly

Pejsci umí tímto způsobem vyjádřit, že se jim něco nelíbí. Naše fenka to umí výborně. Stačilo, aby jsme měli na návštěvě jiného pejska, nebo i dítě a ona žárlila a pěkně si počkala, aby jí všichni viděli a vyčůrala se nám přímo před očima.

Někdy mají pocit, že je člověk zanedbává a tímhle způsobem si vynucují pozornost…nebo se mstí za to, že pozornost věnujete víc někomu jinému.

bubukaa

asi ano, snaží se na sebe upozornit