Avatar uživatele
3l

Pes začal čůrat do postelí, co tím?

Ahoj…Mám tříletého maltézáka. Poslední dobou se ale děje něco co opravdu nechápu. Z ničeho nic začal čůrat do postelí. Za dva týdny se to snalo už asi 2×, nikdy předtím to nedělal, je zvyklý chodit ven, loužičku nikdy neudělá, jen když někde nezavřeme během chvilky odběhne a vymočí se ( i když je vyvenčený) například na postel…Nevíme co tím, je to hrozný. Bývá každý den doma sám dopoledne, napdlo mě že by se mohl mstít, ale nikdy předtím nic takového nedělal…
Doplňuji:
V posteli s námi v žádnem případě nespí. Má svůj pelíšek…Nevím co se to v něm děje, myslím že ho nijak nezanedbáváme…

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: 3l

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? Emilly, chudst, hanny 2 před 4529 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
hanulka11

ano chce na sebe upozornit

zamezila bych mu přístup do místností ,kde jsou postele

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
hanny 2

A je zvyklý od malička být dopoledne sám?Pokud nebýval a potom ano,tak je možné,že to dělá naschvál,že se mstí,jak píšete.Zajděte k veterináři a poraďte se,bylo by dobré vyšetřit moč,jestli nemá nachlazený moč.měchýř.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
jmhad

pes patří do boudy.Ale já se přikláním k tomu,že on tam nečůrá,ale značkuje.Jeho chování zřejmě souvisí s pohlavním pudem.Berte k tomu úplně logické vysvětlení,že postel slouží dvěma lidem nejen na spaní a že pes na to pudově reaguje.Pocho­pitelně,že normálně by měl reagovat na pachy jiného původu,ale nikdo není dokonalý.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Pes v posteli je jako veš v kožichu,nedej bože jako muňka v ohanbí!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
beluška

Napadá mne, nebyl u vás na návštěvě jiný pejsek? U nás jednou byl a hned si v obýváku označkoval území a naše psí holka to běžela hned přečůrat a dělala to delší dobu, musela jsem to přesavovat, přeoctovat a ještě ji raději hlídat. Pak to taky zvířátka udělají z trucu. S námi spala v posteli, pelíšky měla přes den, nikdy se nevyčůrala, ale z trucu taky vyhodila dokonce bobek. Snažili jsme se jí porozumět.Dnes už není a je nám moc smutno. Snaž se vypozorovat proč se to stalo, netrestej ji za to.A není to proto, že s vámi nesmí spát? Chce být se svojí smečkou a pelechu má dost. Přimlouvám se, rozestelte mu,bude šťastný

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Zřejmě pes nemá dostatečně dominntního pána a značkuje si teritorium

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
samicek333

To, že si vybírá postel, dělá umyslně, aby na sebe upozornil, zkuste mu tam zavřít dvěře, aby se tam nedostal.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Emilly

Pejsci umí tímto způsobem vyjádřit, že se jim něco nelíbí. Naše fenka to umí výborně. Stačilo, aby jsme měli na návštěvě jiného pejska, nebo i dítě a ona žárlila a pěkně si počkala, aby jí všichni viděli a vyčůrala se nám přímo před očima.

Někdy mají pocit, že je člověk zanedbává a tímhle způsobem si vynucují pozornost…nebo se mstí za to, že pozornost věnujete víc někomu jinému.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
bubukaa

asi ano, snaží se na sebe upozornit

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek