Janaotvaldov

Pes a klinická dieta?

Dobrý den, prosím náš pes má nově naordinovanou klinickou dietu, jaké s ní máte zkušenosti? může v tomto případě třeba i nějaké pamlsky?

Odpovědi
Frontinus

Zcela obecně, dieta má nějaký smysl. Veterináři někdy (věcně nesprávně) jako „klinickou dietu“ označují dietu, která má pomáhat při onemocnění nebo při rekonvalescenci – vlastně jako protipól diety indikované na snížení váhy. Nejčastěji je taková dieta indikována při diabetu mellitu nebo při selhávání ledvin, někdy je z podivných důvodů indikována i tam, kde smysl nemá (např. viděl jsem veterináře, který prodával předražená krmiva jako „klinickou dietu“ na onemocnění kloubů – imho hlupák nebo hoštapler).

Záleží tedy na důvodu, proč by měl mít váš pes dietu. Pokud je to třeba ten diabetes nebo selhávání ledvin, pamlsky rozhodně nejsou na místě, psovi uškodí. Pokud je to nějaká pochybná indikace, není nutní ani speciální dieta.

dubraro

Klinická dieta obvykle znamená, že musí dostávat speciální krmivo, které není běžně v prodeji, jen u veterináře. Jestli má dietu, neměl by dostávat nic jiného (kromě vody samozřejmě).

Ivagotovka

Není úplně pravda, že by nemohl dostávat nic jiného, musíte se podívat, co má v dietě, a prodávají se i speciální doplňky klinické diety, já to také řešila u našeho psa.

Petrovskalui

A co jste tedy kombinovala? co jste kupovala k této dietě?

Anetkaprcka

Já jsem také s naším psem řešila takovou dietu, veterinář nám doporučil pamlsky https://krmivo-brit.cz/cs/brit-functional-snack, které se dají kombinovat s touto dietou díky svému složení.