FlAsh_7

Pepřím a hodně kořením (klidně až několik g koření) a chutná mi to. Může z toho být problém?

Nejlepší odpověď
annas

Pepř má svá poziltiva – v meníl míře podporuje trávení a působí jako afrodisiakum.

Ale mohl jste vložit otázku do google a našel jste informaci

https://www.zdra­vinadlani.cz/ko­reni/pepr

"Dr. Norman W. Walker radí:

Pepř a jiná koření byste měli vynechat, aby nebyly drážděny vaše ledviny a močový měchýř a abyste neměli problémy s vysokým krevním tlakem.

Nepoužívejte nikdy pepř a ocet. Měli byste vědět, že ocet je ve skutečnosti kyselina octová, která může zvolna rozežírat sliznice zažívacího ústrojí. Snadno mohou vzniknout vředy.

Pepř a podobná ostrá koření mohou mít na tělo stejný účinek. Nenechte se klamat chuťovými zvyklostmi. Znáte-li lidi, kteří překypují silou a přitom hodně pepří a používají ocet, můžete si být jisti, že se dříve nebo později objeví vředy a jiné symptomy nemocí."

Další odpovědi
Edison

Samozřejmě. Jako všechno, čeho je nadužíváno. Další tvá hloupá otázka, na kterou tu je již mnohokráte odpovězeno.

Reezo

Pokud koření neobsahuje zbytečný nadbytek soli nebo jiné škodlivé látky, tak relativně nic nehrozí.

Kryšpín

Záleží na genetice věku taký starší chasník si kvalitně prohlubuje problémy s prostatou.

Drap

může.

mosoj

Co nepálí „nejím“ a žiji! Dopřej si koření co ti chutná , sůl omez.
Annas co je kyselina octová proti kyselině chlorovodíkové (solné), které máme plný žaludek ve formě žaludečních šťáv! A jak mu to prospívá.

Ametyst

Mlady organismus zvládne hodně, ale ve vyšším veku nám začne ty hříchy mládí připomínat zdravotními problémy i chorobami. Tělo si všechno pamatuje.

zjentek

Naopak, dopady mohou být i velmi příznivé. Viz ájurvédu a indickou kuchyni.

zjentek

Ametyst: A protože si tělo rádo pamatuje, není radno s „hříchy mládí“ jakkoli přestat!

Edison

Mosoji, kyselina sírová je taky obyčejná kyselina a nějak nám teda moc neprospívá. Jestli ono to nebude s těma kyselinama a zejména se žaludeční stěnou a enzymama poněkud složitější… 😁