sesednizkola

Peču zrovna kuře. Co mám udělat, až ho budu obracet, aby se nesloupla kůže?

Vždy ho přes dopečení obracím a pořádně prosolim ještě z druhé strany a vždy se sloupne kůže zespodu. Sice je to taky dobrý i bez ní, ale radši bych tomu zamezil.

Kuře dělám ala kachna abych to nijak nezkazil, jsem výjimečný antitalent na vaření. Třeba je na tohle nějaká finta.

Nejlepší odpověď
iceT

Peč kuře s plechovkou piva
https://www.go­ogle.cz/search?q=o­pile+kuře&cli­ent=ms-opera-mobile&channel=new&prmd­=ivsn&source=lnms&tbm­=isch&sa=X&ved=­0ahUKEwjjvaKdkL3SAh­VLjCwKHRFOCvEQ_A­UIBygB&biw=914&bi­h=571#imgrc=qqzF_qwO­y5oJxM:

nebo si pořiď stojan na pečení kuřete

Další odpovědi
Kepler

Kuře se musí prosolit ze všech stran ještě před pečením . Do pekáče se dává nejlépe sádlo a dolévá se voda. Nikdy neobracím, ale často polévám šťávou z pekáče. Mělo by být zapnuté i horní topné těleso v troubě. Nejdřív peču při 200 st a jakmile se začne objevovat barva, snížím na 170 – 180 st. až do zlatova.

Dochy

Nevím přesně jak pečeš. Já ho normálně naskládám do pekáčku, osolené a okořeněné, pod něj trochu vody, na něj plátky másla. Pekáč normální smaltovanej. Normálně s odlupováním kůže potíže nemám.

Keplere: Ačkoli můžu sádlo skoro všude a obecně tak doporučované rostliné oleje u mně téměř nemají místo, tady trochu slevím. Z toho sádla. Oleje tu pořád nemají místo, ale radši volím máslo. To platí ale jen pro kuře, žemlovku a rýžový nákyp 😉

marci1

Zkus kuře před obracením opatrně podebrat obracečkou na omelety. 🙂
http://www.etes­coma.cz/uno/o­bracecka-na-omelety-uno-p-201802.html

luckykubrt

My jsme doma používali do pekáče ještě gril. Na něj se kuře napíchlo a pomalu se postupně s ním otáčelo, takže kůže se pekáče nedotýkala a políváním byla pěkně křupavá. 🙂

da ny

Mě se to nestává…
Peklo se i „ve stoje“, na silných talířích, dnes i na plechovce.
Lze péci v pekáči na soli…
Jedna z rad: je vhodné pod porce masa (kuřete) dát do pekáče špejle (placatá dřívka,na míchání, podávaná ke kávě v kelímku). Pak se kůže, maso nepřichytí.