Marunka2

Pečete na velikonoce perníčky? Máte nějaký osvědčený recept, jednoduchý a přitom chuťově dobrý?

Nejlepší odpověď
hanulka11

Na těsto-
4 vejce
36 dkg cukru moučky
1/2 prášku do pečiva
1 lžička sody
75 dkg hladké mouka
6 dkg máslo
3 lžíce medu
1/2 prášku do perníku
mletá skořice

na vále zpracujeme těsto cca 3 mm a vykrajujeme tvary a pečeme

Suroviny na náplň

1 sklenice marmelády
rum dle chuti
3 balíčky kandovaného ovoce
2 balíčky piškotů
20 dkg ořechy umleme

Během pečení si připravíme náplň. Ořechy nasekáme a smícháme s drcenými piškoty, sekaným kandovaným ovocem a marmeládou. Podle chuti a potřeby dáme rum.

Upečená vajíčka necháme vychladnout. Velikonoční perníčky slepíme naplní.

poleva- čokoládová koupená -pouze rozpustíme a zdobíme bílou polevou z bílku a cukru moučky

1 ks bílek
cukr moučka

Slepované velikonoční perníčky přelijeme čokoládou a ozdobíme bílou nebo barevnou bílkovou polevou.

Další odpovědi
Loreta

Doma u nas se pecou Jidase.Jsou z testa kde je pridany med.Mame je radi a k velikonocim se hodi.Recept najdete urcite na internetu.

johana 56

Perníčky naší babičky
2 vejce
2 lžíce kakaa
100 g medu
250 g cukr krystal
70 g Hery
400 g hladké mouky
perníkové koření
(nebo badyán,skořice,hře­bíček)
1 lžička jedlé sody
citronová kůra
Zpracované těsto necháme přes noc uležet,druhý den vykrajujeme a pečeme ve vyhřáté troubě.Musíme pracovat rychle,jinak těsto vláční.