cizrna

Jak a čím se zdobí perníčky?

Zdravím, jsem mladá začátečnice v pečení vánočního cukroví.

Měla bych několik málo otázek, budu ráda za každou radu a doporučení:

  1. jak a z čeho se vyrábí poleva na perníčky?
  2. lze udělat i barevnou polevu – jak? (potravinářský barvivo,…)?
  3. jak hotovou polevu nanášet na perníčky, aby vznikly drobné kontury a linky a jine zdobení? Nějaká tuba nebo injekční strikackou? :D
  4. je možné zakoupit hotovou polevu i tu barevnou a kde?
  5. je možné zakoupit i tu „věc“ na zdobení perníčku polevou? A kde? A jak se to jmenuje?

Díky :))

Nejlepší odpověď
Lamalam

Polevu dělám ze sněhu, moučkového cukru a citronové šťávy. Může se i obarvit, nanáším to pomocí mikroténového sáčku s ustřiženým rohem.

Další odpovědi
Dochy

Obvykle bílek a cukr (může být citron). Potravinářské barvy seženeš v každém supermarketu v oddělení pro pečení (v místech kde ej vanilkovej cukr apod.) nebo v drogerii (takové té klasické, ne v tom co si říká drogerie a prodává to jen voňavky a šminky). Na hnědou můžeš myslím použít kakao. Zdobičku sešeneš zpravidla v domácích potřebách. Jsou různé druhy, buď sáčkové, nebo pístové, zpravidla mají několik výměných špiček, takže Ti dovolí dělat několik typů zdobených čar v různých tloušťkách. Pro první pokusy a pak pro občasné pečení sáček s ustřiženou špičkou stačí. Nemusíš to nikde skladovat a starat se o to, nemusíš to mýt (čehož se zvlášť u sáčkových zdobiček děsím) apod.
Viděl jsem někde i hotové barevné polevy, ale určitě to bude jiná hmota a netuším jak se s tím pracuje.

Ke kolegyním: vážně ze sněhu???

anonym

Já polevu nedělám ze sněhu,ale z bílků.
Je to jednoduché.
https://www.go­ogle.cz/?gws_rd=­ssl#q=poleva+na+per­n%C3%AD%C4%8Dky
Koukni zde na některá videa jak se perníčky zdobí:
https://www.y­outube.com/re­sults?search_qu­ery=poleva+na+per­n%C3%AD%C4%8Dky

anonym

Doporučuji ti projít tato videa, je v nich vše, načse ptáš polopatě vysvětleno

https://www.y­outube.com/re­sults?search_qu­ery=poleva+na+per­n%C3%AD%C4%8Dky

ReHu

Dělám to stejně jako Lamalam.
Barevné odstíny pomocí potravin.barviva.