Hammy

PC mi zkrývá videa na Flashce

Je divný, že počítač mi začal poslední dobou skrývat všechny soubory (bud na FLASHce nebo tabletu). Když třeba zkopíruju z PC do tabletu nějaké video, tak po zkopírování to video v tabletu zmizí a objeví se tam místo něj jenom soubor se stejných názvem a velikostí asi jenom tak pár kb (když se dívám na PC do složky tabletu) a když se dívám na tabletu tak vidím, že tam mám oba soubory (jak to video, tak i ten pár kb soubor). Na FLASHce mi to taky začalo skrývat soubory a místo nich tam dávat automaticky ty pár kb soubory. Ještě před pár dny to nebylo. Ty soubory mají myslím nějaký formát ink myslím či co, nevím ted. Prosím poradte.
Doplňuji:
cochee – to nemůže bát zástupce jelikož, když to nakopíruju do tabletu, tak když potom tablet od PC odpojím, tak v tabletu jde vidět, že to video tam je a normálně jde zapnout..... , jenom v PC se to neobjevuje…

Odpovědi
cochee

Formát není .ink, ale .lnk – tedy link, česky zástupce. Ty nekopíruješ, ale vytváříš zástupce, tzn. ukazatel na původní soubor. Kdybys na něj poklikal, zatímco jsou PC a tablet ještě propojeny, otevře se ti video v původním místě, tedy v PC. Všímej si při přetahování ikony do nového místa: dokud nepustíš myš, může objekt, který se pohybuje zároveň s ukazovátkem myši, nabírat tří podob. Buď je to holý obrys/ikona a to znamená, že soubor přesuneš, tzn. objeví se v novém místě a ve starém se smaže. Druhá možnost je, že se u obrysu/ikony dělá malé znaménko plus, v tom případě bude po puštění myši probíhat kopírování, tedy soubor v původním místě zůstane a v novém se vytvoří nová kopie. A třetí možnost je vytvoření zástupce, to je tvůj případ, u obrysu či ikony se tvoří taková malá zahnutá šipka. Zároveň na ikoně, která se vytvoří v novém místě, se rovněž ta šipka objeví, pokud to nebylo v systému zakázáno. A důležité: mezi těmito režimy se přepíná držením kláves Shift nebo levý Alt nebo Ctrl, případně jejich kombinací, v okamžiku pouštění myši. Vyzkoušej.