Larto Radko

PC co to může být

Ahoj, čistil jsem PC od přebytečného prachu. Taky jsem vyndal 8 Gb rám dál ji zpátky zapnu a OS se nenacte. Buď se nic nestane nic se neukáže na obrazovce prostě černo. A nebo tento pisklavý zvuk nevíte co to může být za prkotinu?

Předkládám video :
https://youtu.be/sX-OXLmLsvM

Děkuji

Nejlepší odpověď
aliendrone

Gmm, může to být úplná hloupost. Např. odpojils a nepřipojil z5 kabel dodatečníého napájené – grafiky, desky apod.
Mnohem větší šance je, že máš špatně zaražené RAMky. Zkus vyndat a znovu nandat, starší desky mají vyžíhané/povolené kontakty. Rovnou čekni, jestli se ti nedostal do patic RAMek bordel.
Klidně sis mohl pohnout procákem (chytils to za chladič) atd. atd.

Každopádně čekni manuál základní desky a najdi error hlášky. To pípání není morseovka, ale signalizuje ti kód chyby, ergo hned víš, kde máš problém. Jestli manuál nemáš, musíš ho sosnout ze stránek výrobce. 🙂

Další odpovědi
Dochy

Podívej se do manuálu ke své desce. Ty zvukové signály jsou vlastně chybovým hlášením v případě, že počítač alespoň trochu funguje, ale není schopen načíst plnohodnotně bios. S velkou pravděpdoobností to bude problém s RAM, možná s grafikou. Ale manuál Ti řekne víc – určitě tam bude tabulka, kde podle počtu pípnutí najdeš závadu.

Filip84

To může být prkotina, ale prkotina to být nemusí.

Nepíšeš, co za počítač jsi čistil, jestli klasický, stolní, nebo takový ten menší, kancelářský, no a nebo laptop. V tom je, poněkud, rozdíl, protože hlavně v laptopu je všecko naňahňáno relativně na malém prostoru, a pak stačí do něčeho klepnout, snadno někde přerušíš nějaký flexi kabel a problém je na stole.

Podívej se, tohle se stalo, co se tak pamatuju, mně:

  • normálně jsem dělal na noťasu, z ničeho nic laptop zčernal. Zapnout nešel. Tak jsem ho odnesl do servisu, a on mu odešel pevný disk! No tak nic, tak se dal nový, tím pádem už, zrovna, větší, že ano. Servisák nevěděl proč, nenašel žádný problém, který by to měl způsobit.
  • podařilo se mi na laptop vylít colu. Ne moc, ale přece. A já neváhal: okamžitě jsem vytáhl napájecí kabel, a hned potom baterii, laptop nechal otevřený, vypodložil ho tak, abych ho mohl umístit do krabice spodkem nahoru, a do té krabice jsem vrazil silica sáčky. A hned jsem volal a domluvil si servis. Servisák říkal, že tím, že jsem ho okamžitě odpojil nejen od napájení, ale i vyndal baterku a otočil ho, jsem si ho pravděpodobně zachránil. Noťasu odešla klávesnice, servisák říkal, že byla plná chlupů od psa, prachu a mastnoty (což je normální), ale jinak mu nebylo vůbec nic. Tak se objednala nejlevnější, a zároveň nejrychleji dostupná klávesnice (mi na popisu nezáleží, píšu všemi deseti, nečumím do toho), servisák jí přepájel, zrovna ten noťas vyčistil, vyšlo to, co se pamatuju, zhruba na tisícovku, všecko.
  • z ničeho nic se mi noťas vypnul a už nešel zapnout. Tak jsem ho dovezl do servisu, a tam nezjistili, proč se to stalo. Ale on opravdu nešel zapnout, tak jako minimálně dva dny. Nevěděli proč, zase ho vyčistili, vyšlo to na nějakou stokorunu a dodnes nevím, proč se, prostě a jednoduše, vypnul a nešel zapnout.

Takže ona to může být úplná banalita, ale taky Ti mohla odejít grafická karta, pevný disk, nebo jsi třeba zlomil flexi kabel. Takhle na dálku Ti to nikdo nezjistí.

Dochy

Už jsem nějakej unavenej, tak jsem ani nedočetl Aliena do konce, jse si mohl odpustit tu odpověď 😉