Lukyn0

Patří Ruzyně stále mezi vyjmenovaná slova?

Jelikož Ruzyně už není Ruzyní, ale Letištěm Václava Lahve, je Ruzyně stále vyjmenovaným slovem nebo bylo smazáno?

Nejlepší odpověď
marci1

Je stále vyjmenovaným slovem, protože je to čtvrť města Prahy.

Další odpovědi
iceT

Kdo je Václav Lahev?

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/bude-vyrazeno-nebo-zustane

Drap

A proč by bylo smazáno ?

autacek

Ruzyně, či Přibyslav, atd… skrz nápadu vyjmout z vyňatých slov názvy a jména, již několik lez do této skupiny nepatří. S VH to kupodivu nemá nic společného.
Doplňuji:
Jen doplňuji, že Y se v těch slovech píše stále, a I/Y se určuje dle zvykového pravidla (člověk musí název/jméno znát, aby byl schopen určit správné I/Y)

Deli

Ty nevíš, že se změnila pravidla, a nová vyjmenovaná slova po Z jsou:
Brzy, jazyk, nazývat se, Letiště Václava Havla.
🙂

zebra8

ano,A je to ted´ letiště Václava Havla ne lahve