ZdedekZ

Patří nepasterované mléko do raw stravy?

Odpovědi
zjentek

Nepasterované neznamená RAW. Do RAW stravy bych zařadil nejlépe mléko „nadojené“, ve smyslu konzumované čerstvé, bez ošetřovacích úprav a podobných ZBYTEČNÝCH procesů mezi vemenem a ústy. (;

Mimochodem, není žádný rozumný důvod k tomu, pít jiné než mateřské mléko. Dokonce ani kráva takové nepije a člověk by se taky obešel a nejspíš by byl i zdravější.

Lidé si RAW stravu často zle vysvětlují. Raw strava je stravou syrovou- utrhnu cibuli, oloupu a sním, rozbiju vajco a vypiju, seberu červa a spolknu… Takže koupit si kuřecí stehno a bez další úpravy jej zkonzumovat, nemá s RAW stravou co dělat. Aby mělo, bylo by třeba chytit, zahryznout a sežrat volně se pasoucí slepici!

HZK

Raw strava je cokoli tepelně nebo jinak neupravené, tzn. maso, voda ze studně, nadojené mléko…Mimochodem mléko je velmi doporučovaný nápoj pro každodenní konzumaci, vzhledem k velkému obsahu vápníku a i z jiných důvodů je prospěšné.
Více názorů odborníků zde https://www.te­levizeseznam.cz/vi­deo/adost/ohro­zuje-piti-mleka-nase-zdravi-a-zivoty-co-nam-muze-zpusobit-63917552

ZdedekZ

Takže nadojené mléko (což si myslím je každé, krom toho, které vypije tele¨) a nijak neupravené není syrové, tedy RAW?

zjentek

Právě naopak. ČERSTVĚ nadojený a poté IHNED požitý mléko je RAW. Nadojený mlíko ale v otázce nikoho nezajímá. Otázka je o mlíku, který může být třeba termizovaný, nebo další a další procesy úpravy.