Lucyfer

Pátrám po mobilu do 5.000 Kč s dobrým fotoaparátem. Fotí nějaký lépe než Sony Xperia E5?

Nejlepší odpověď
bolak

https://mobilni-telefony.heure­ka.cz/f:2382:15-;p:-5000/

Další odpovědi
Jiří Bohumil

Bolak Ti dává pěkný přehled o možnostech nákupu. Ale Tvůj problém to asi nevyřeší. Kvalita fotoaparátu u mobilu je velice problematická. A zatím jsem nikde nenarazil na věrohodné srovnání (také vzhledem k množství nabízených mobilů a jejich stálé a rychlé obměně). A třeba rozlišení může být u fotoaparátu menší a tento „dělá“ lepší snímky, než foto u mobilu s rozlišením větším.
Takže konkrétně by Ti mohl pomoci pouze někdo, kdo má, nebo měl, tu Xperii a nyní má něco, o čem si myslí, že je lepší. Ale jde zas o to, zdali shodný mobil je ještě na trhu. A také mohou být rozdíly kus od kusu.

Lamalam

Pokud chceš fotky na FB nebo Instagram, tak kvalitu foťáku v telefonu vůbec neřeš, je to úplně jedno. Pokud chceš fotky pro serióznější využití, kup si na focení místo telefonu raději fotoaparát.

bolak

Lucy..: já nevím na co ty „lepší“ fotáky všichni na mobilu potřebujete, to vypadá jako kdyby se tady každej živil fotografováním, a že zrovna fotografováním z mobilu 🙂 to je divný, a nebo chcete aby vám byly vidět na selfíčkách póry? nebo k čemu je to tak moc nutný? není to zas tak dlouhá doba, kdy foták na mobilu měl 1 megapixel a všchni z toho byli unešený.. já myslím že dneska každej nekouká co chce, ale spíš se kouká po tom co má někdo jinej, a pak to podle toho vypadá..

Lucyfer

Nope… hledám nějaký kompromis, kvůli finančním možnostem. Jinak bych si pochopitelně pořídila zrcadlovku a i ten mobil (neb dosloužil).
Fotím různé věci, nejraději přírodní detaily, krajinu, ale i úplně obyčejné věci, z nějakého zajímavého úhlu. Nechávám to náhodě… Selfie minimálně, instagram nevedu. Nejsem totiž typická holka dnešní doby, vlastně si připadám dost jako mimozemšťan, ale to už odbočuji. Dobrej foťák se hodí vždy, ať už jde o zdokumentování nějakého textu nebo krásného večerního nebe.

bolak

Jako mimozemštan? To chápu, já totiž taky nejsem typická holka dnešní doby 🙂

Lucyfer

Hlavně… ne vždy máte ten fotoaparát s sebou, a najednou chcete něco vyjímečného zdokumentovat. A pak se stane, že vytáhnete tlačítkovou nokiu s 2 mpx. Docela průser.

bolak

wow, vypadá to že máme stejnou zdrcadlovku 🙂