Avatar uživatele
Registrovaný

Partner a sleva na moje děti, když jsem těhotná a marodím?

Chtěla bych se zeptat, jsem rozvedená, z prvního manželství mám dva syny.Nyní čekám s novým partnerem mimčo a chtěli jsme dát slevy na děti na mého partnera, ale nemohou se dohodnout naše účetní.Moje říká,že stačí,když podepíšeme prohlášení o společné domácnosti.Jeho říká, že musíme být manželé.Kdo má pravdu?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Pravdu má paní účetní vašeho partnera...

Zákon definuje DÍTĚ, na které lze uplatnit slevu, jen jako dítě:
- vlastní,
- osvojené,
- v péči, která nahrazuje péči rodičů,
- dítě druhého z MANŽELŮ
- vnuk (vnučka), pokud jeho (její) rodiče nemají příjmy, z nichž by mohli daňové ,
(§ 35c/6 zákona o daních z příjmu)

Druhá podmínka je společná domácnost
(§ 35c/1)

Zdroj: http://business.center.cz/busi ness/pravo/zakony/dprij/cast3. aspx

 

Otázka nemá žádné další odpovědi.

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 2164
Zlatý standa 1252
Zlatý ivzez 932
Zlatý mosoj 679
Zlatý gecco 534
Zlatý led 532
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 433
Zlatý JájsemRaibek 400

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.