tazatelka

¨PARNÍ MOP v domácnosti

Zdravím, uvítala bych osobní zkušenosti s parním mopem pro domácnost. Je-li to doopravdy taková bomba, nebo jde jen o další spotřebič, který člověk použije párkrát a který najednou bez varování přestane fungovat, pochopitelně, že těsně po ukončení záruční doby.
Popsaným způsobem nám odešly v rozmezí cca 3 let 2 nabíjecí smetáky a tak místo nich uvažujeme o parním mopu. Kde jsou zvířata v bytě, myslím, že by se čištění parou mohlo i vyplatit.
Prosím, poraďte. Díky!

Odpovědi
anonym

Mam ho, pouzivala jsem ho jednou a dala na pudu. Muzu vam rict, ze je tezky jako kr … , neni absolutne vhodny na drevenou , nebo plovouci podlahu ( tece z nej voda – ne para ). Strasne s e s nim nadrete. Neprakticky. Hruza. Nechala jsem se pred lety nalakat na reklamu. Slecna , mladoucka , tak 50 kg .. lehounce vytirala podlahu … zkratim to : vratila jsem se zase k mopu. -iv-

Zubejda

Záleží na tom,jak kvalitní parovač si pořídíte.Musí být spíš větší,asi jako vysavač,aby se do něj vešlo alespoň 1,5l vody.Potom z něj jde skutečně pára (voda jen pár kapek na začátku po spuštění páry a ta se spouští až po nahřátí,což signalizuje kontrolka).Čistíme s tím koberce a jde to perfektně,je to taková desinfekce a vyžene to z koberců prach a chlupy.Na hodně špinavý koberec ale beru šamponovač.Také se s parovačem dají čistit okna,ale to chce spolupráci dvou osob,jeden musí stírat stékající špínu dole na rámu okna.
Má to víc nástavců,taky na čalounění a kulatou trysku na čištění třeba záchodové mísy pod okrajem,taky odpady,to jsme nezkoušeli.Dnes jsou k dostání i parovače,které si přisávají saponát,takže čistí opravdu dobře.
Ty malé „prďoly“ bych ale nekupovala.

hanulka11

mám parní mop – velmi mne zklamal . jen to funguje pokud chci obnovit barvu na kobercích/ ne čistit/ tak je přejedu párou – jinak stojí a zahálí . Na hladké povrchy se mi neosvědčil , nejlepší je ruční mop – kbelík a voda.

uča

parní mop je dost dobrá věc ,ale záleží na tom jestli ho budete využívat . Čistím s ním koupelnu sklo ve vytrýně .matrace ale i kočičí domeček . nenašla jsem odvahu ho použít na dřevěnou podlahu ,přijde mi to moc mokré . skvěle se s ním myje motor auta ,ale i okna . Múj osobní názor do TV shopu bych pro něj nešla .