Paleni oci. Otazka zde jiz byla polozena … ale syn ma zrak dobry – nedavno mereny u ocare …-iv-

Nejlepší odpověď
dědapetr

Mám pálení očí a svědění v koutcích,zvlášť v této době,proto že jsem alergik,dělá to množství pilu v ovzduší.Zdělit to očařovi ať napíše kapky.

Další odpovědi
hanjimka

Já sice nosím brýle,ale mám taky citlivé oči,takže mě pálí třeba při pobytu na intenzivním slunci,nebo v průvanu.Absolutně třeba nenávidím klimatizaci.Nebo to může být i možná alergie.Chce to nejlépe při potížích zajít k očaři na kapky.Někdy stačí i kapky na pálení očí z lékárny.Spíš to chce vypozorovat kdy to začne.

Scalex

Doporučuji návštěvu alergologa, mám ty samé problémy. Zrak v pořádku, ale pálí oči, hlavně koutky. Alergolog jednak zjistí, na co syn může být alergický a může předepsat například kapky SpersAlerg, které se kapou do očí a které toto pálení velmi zmírňují.

Pozor, nemusí to být jen alergie na prach, pyly a roztoče. Já jsem například alergický na některé druhy ovoce, takže stačí, abych byl ve stejné místnosti, ve které se krájí jablka a hned mám oči jak králík.

Možná to bude něco jiného, ale každopádně bych se tu alergii zkusil alespoň vyloučit – testy jsou pohodové, bezbolestné a nekomplikované.

Deli

Kamarádku pálí oči celoročně, dávali jí všelijaké kapky, ale bylo to spíš horší a horší. Vyšetřovali ji i na plicní chlamydie, prý to mohou také způsobovat (mimo pokašlávání atd.), ale nakonec stanovili diagnózu „suché oči a alergie na konzervanty“. Suché oči chtějí kapat a kapat, ale nesnesou kapky s konzervanty. Nakonec si kape nějaké drahé umělé slzy bez konzervantů a jakž takž to jde, nesmí ale být v zakouřené místnosti apod.

Valky

Pokud pálí syna oči v tomto období, je vysoká pravděpodobnost výskytu alergie… Zeptejte se, kde přesně oči svědí a jaký má pocit. – Pokud se svědění objevuje v koutcích a má pocit, že má v očích písek, jedná je na 99% o alergii. Alergologii navštivte na podzim, aby se provedli testy a uvidíte, jak na tom syn je…