Miroslavst

Otok na mozku, je to nebezpečné?

Právě jsem se dozvěděl, že jedna známá osoba má otok na mozku. Co přesně to znamená a je to nebezpečné?
Co takový otok na mozku může způsobit?

Nejlepší odpověď
Terryle

Mňo to myslím docela nebezpečný je, ale pokud je dotyčnej v nemocnici pod dohledem doktorů, nebála bych se – obvykle oteklý mozek sám splaskne a je dobře. Ale dozor je potřeba, kdyby se něco podělalo- pokud mozek oteče moc, může se třeba utlačit nějaké mozkové centrum a může to dělat paseku.
Otoky mozku bývaj většinou po ráně do hlavy, ne? Tak tam hrozí navíc třeba i krvácení, který se nemusí poznat hned. Prostě to chce nemocnici, klid a pozorování. A snad to bude dobrý :)

Další odpovědi
mosoj

To je právě to. Oteče jenom mozek, ale lebka ne, ta stále stejně velká.
Takže je nutné se pokusit otok zastavit, pokud to jde. Jinak některé místo v mozku odumře.

Doplňuji:
Ono zastavit otékání nebo snížit jeho míru, není zase tak jednoduché jak se na první pohled zdá.

hanulka11

může hrozit ochrnutí

panenka

Ano je to Miroslave nebezpečné při otoku mozku může dojít až k poruše jeho funkcí a klidně i skončit smrtí již během několika hodin