Avatar uživatele
barnajka

Otázka pro modeláře, potřebovala bych poradit :)

Nejsem si teď jistá, ale mám pocit, že několik šikulek se tu v průběhu času zmínilo, že jejich koníčkem je právě modelářství. Chtěla bych kamarádovi jako dárek k narozeninám koupit model VW Beetle – sám tímhle autíčkem jezdí, je to jeho srdeční záležitost. Na netu jsem si jeden modýlek vyhlídla – měřítko 1:24, není to asi žádný extra luxus, ale mým potřebám by to úpně stačilo. Jen mám jeden problém: chtěla bych, aby ten model byl věrnou kopií kamarádova originálu. To by znamenalo pomalovat kapotu :)) Já se v modelařině vůbec nevyznám, tak jsem se chtěla zeptat vás zkušených, jestli to vůbec nějakým způsobem jde provést, jestli to může zvládnout naprostý amatér, příp. jaké barvy použít atd… Uvítám každou radu :)

Všem předem moc děkuju a přeju prima nedělní večer
Doplňuji:
Díky všem :)
Říkala jsem si právě, že bych koupila spíš už hotový kovový model a jen ho dle potřeb „dodekorovala“. Jednak jsem nikde na netu solidní stavebici nenašla (všechno byl jen NEW beetle) a jednak nevím, jestli by kamarád na skládání stavebnice měl vůbec čas.
Z těch hotových modelů se mi docela zamlouvá tento http://www.svet-aut.cz/volkswagen-volkswagen-classical-beetle-1967-yellow-kinsmart-p-11799.html
V autech se moc nevyznám, nejsem si teda jistá, jestli je to přesně ten kamarádův model, ale je mu minimálně hooodně podobný, tak z případných drobných odchylek se snad zas až tak střílet nebude :)

Provedením se mi ještě víc líbí model značky Maisto, ale nepodařilo se mi jej nikde najít. Vypadá docela luxusně, tak se navíc trochu bojím, že by to už stejně nebylo nad moje finanční možnosti :)
http://www.modely-aut.info/images/200000127-0b47f0c41e/59,2.jpg

No a co teď dál?! Jako přílohu posílám výřez z fotky kamarádova miláčka – ten motiv není nijak složitý: kapota je vertikálně rozdělená na dvě poloviny, jedna je přestříkaná načerveno se žlutými srdíčky, ta druhá je laděná do oranžova se světlými hvězdičkami.
http://img.na­dapenny.com/t20/111­74/nadap124127493­050232.jpg

Snad by to nemělo být těžký zvládnout, já jen vůbec netuším, jaký typ (značku) barev použít a jak docílit toho efektu sprejování (mám opravdu použít rozprašovač nebo to stačí naťupkovat štětečkem/hou­bičkou?). Podotýkám, že to má být v tomto oboru moje premiéra, navíc nejsem kdovíjak zručná – jestli je tu riziko, že bych to mohla úplně zkazit, prosím o upřímnost. Pro případ nouze jsem si vyhlídla už hotový model Beetle á la hippie. Možná bych ho měla koupit rovnou?!?? :)))
http://www.au­tomodelyzlin.cz/au­ta/maisto/2956-vw-beetle-hippie.html

Jinak vám pánové moc děkuju za pomoc – jestli se do toho barvení pustím, pochlubím se s výsledkem :) Vážně díky díky moc!!

Arygnoc: Se mnou nebude tak jako tak, bydlí daleko předaleko – to autíčko k němu bude muset putovat leteckou poštou :)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? dědapetr před 4747 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
Rocker

Záleží na tom,jestli je to hotový kovový model,nebo stavebnice,která bývá z plastu a musíte si jí sestavit.Ta se většinou ještě barví,u hotového modelu by stačilo koupit barvu karoserie podle originálu,pak jen domalovat třeba pruhy,plameny apod.Prodávají se na to modelářské barvy,např. Revell,Humbrol,mají je v modelářských potřebách,nebo v hračkářstvích­.Dají se sehnat i modelářské fixy,ty jsem ještě nezkoušel.Záleží na tom,co má kamarád na kapotě namalované.Přeji hodně štěstí:-)
Doplňuji:
Když půjdeš do modelářského obchodu,většinou tam prodavají lidi,kteří znají spoustu modelářů.Třeba by ti to byl někdo ochotný udělat.Není to složitý,ale asi by se to mělo stříknout,štětcem neuděláš rozstřik.

Upravil/a: Rocker

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
arygnoc

amatér to zvládne.
zvládnete vy, že bude celé večery sedět nad stavbou modelu a nebude s váma?

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

barvy se dají v každém lepším obchodě koupit (v modelářském musí je mít na prvním místě)
pokud to neni nějaký ornament, jako český znak, tak byste to měla zvládnout. (zkusil bych ale nejdříve si koupit nějaký levný model (ze stejného materiálu!!!) a ten nejdříve pokreslit, potom budete mít větší jistotu

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek