El dejvo

Ostny od housenky

Jak odstranit ostny od housenky z rukou?

Odpovědi
Elis Pokorná

to se mi také stalo :) příště nesahat.
nešlo mi to odstranit, holt se musí počkat den -d va než „vypadají“ ..

beer

Sice to nejsou ostny, nýbrž chlupy, ale rozumím ))
Housenky se bohatým ochlupením chrání především před predátory a jak vidíš – nejen před nimi. Pokud si chceš takovou housenku důkladně prohlédnout, určitě ji neber do ruky, stejně se v mnoha případech navíc svine do klubíčka a vidíš prd.. Nechej ji na na trávě, bylině či keři a prohlížej tam. Případně můžeš kousek na kterém je utrhnout a prohlížet ještě líp. Vrátit tam, kde byla!
Ty zabodnuté chloupky (většinou mezi prsty) se odstraňují nejlépe tak, že delší postupně vytaháš ze tkáně (jedině tak se v kůži nezalomí), zbytek a krátké chloupky zkus odstranit kartáčkem pod tekoucí vodou. Převážně ale všechny neodstraníš, pak to tedy ještě chvíli svědí a je zase klid.
Zkušenost