Outsider

Muzu ze sklolaminatu opatrne horkovzdusnou pistoli odstranovat stare natery, aniz bych poskodil ho, ci jeho vlastnosti?

Odpovědi
Drap

Myslím že by neměl být problém. Sklolaminát určitou teplotu vydrží, ale jak velkou nedokáži odhadnout. V každém případě bych nejprve udělal v některé méně exponované části zkoušku.

Jiří Bohumil

Oproti Drapovi si myslím, že by problém být mohl. Skelné mřížce-tkanině sice teplota neublíží, ale pryskyřice, kterou je nasycena, určitě bude, na vyšší teplotu, nutnou pro dostatečné opálení nátěru, citlivá. A muselo by se moc dávat pozor, aby nedošlo k místnímu přehřátí. Také záleží určitě na síle toho sklolaminátu. Ale můžeš vyzkoušet, jak říká Drap, nebo na nějakém vzorku.

Arne1

Také si myslím, že je to problematické. Laminát je vlastně vyztužená pryskyřice, dost často ekvivalentní epoxidovému lepidlu. Koukni se někde v obchodu, kolik takové lepidlo vydrží, obávám se že méně než potřebuješ k opálení laku.
I chemické odstranění bude problém, protože ta barva bude chemicky podobná té pryskyřici a tak bys porušit i pryskyřici.