paliska220Be

Je potřeba oprávnení na vodní skůtr výkonu 32Kw?

Chtěl bych se zeptat jaké je potřeba oprávnení na vodní skůtr výkonu 32Kw pokud nějaké je potřeba , předem děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
Quimby

Jen bych doplnil mowlu, že na většině vodních ploch je jezdit na skůtru zakázáno.
Viž předpis http://www.za­konyprolidi.cz/cs/2002-241#f2323938
a poté dole jsou tabulky kde ne a kde jo.

Další odpovědi
anonym

Je potřeba – potřebuješ Průkaz vůdce malého plavidla.
Doplňuji:
ZZZZZ: Na takový skůtr stačí i bez praktické zkoušky – tam je omezení 100 kW.
😉

zzzzz

Většinou je potřeba VMP je to jak řidičák, ale na loď (malou) můžeš si pak udělat i na velkou, ten na VMP platí jen v ČR a pokud ho chceš uznat i v zahraničí, musíš si připlatit. U VMP máš i několik možností, dokonce se to prý dá získat bez praktické zkoušky, ale to je jen na nějaké lodě.

Průkazy vydává státní plavební správa.

Doplňuji:
Quinby, ono se ani moc na těch našich plochách zajezdit nedá:-(( Je to sám plavec, a i tam kde je to povoleno je to dost nebezpečné.

Je to ale super na moři. Třeba Chorvatsko má svoje průkazy, nepřijdou moc draho a platí jen u nich, tam se opravdu zajezdit dá:-)