hubickova

Operační systém v telefonu HTC TOUCH

Dcera dostala chytrý telefon,už starší typ,nicméně s operačním systémem.Co se stane,když bych chtěla ten operační systém vymazat.Ten telefon má spoustu funkcí,které školní dítě nevyužije a většinou to jen mate v ovládání.Chcem jen telefon na telefonování,sms a přehrávání hudby.Nějaké připojení k internetu a Wordy a Excely jsou na prd.Jestliže to jde vymazat z telefonu,jak na to a nebo to nechat na odborníkovi?

Odpovědi
cochee

Ten operační systém vymazat nejde, protože je s telefonem jako manžel s manželkou – jeden bez druhého nemůžou být. Kdyby se náhodou povedlo dát ten OS pryč (což pochybuju), tak se ten telefon stane cihlou – nebude umět ani to volání a SMS. Ten internet a programy by možná šly „jenom“ schovat, ať neotravují na ploše, ale HTC Touch jsem nikdy nedržel v ruce, tak to může být pouhá spekulace. Ono to tak prostě je, že chytré telefony jsou výrobcem naplněny sračkama, které v životě nepoužijete, ale tytéž sračky se pro jiné uživatele můžou stát nepostradatelné.

Bedy

Nic s tím mobilem nedělejte, operační systém smazat nepůjde. Musí tam nějaký být. Bez něj tenhle mobil nepojede. Řadu nainstalovaných programů sice odinstalovat můžete, ale ty co tam jsou vestavěné od Windows Mobile, prostě odinstalovat nejdou.

anonym

chybou asi bylo kupovat školnímu dítěti telefon se zastaralým a zbytečně komplikovaným operačním systémem … dnešní telefony disponují modernějším a snáze použitelným systémem Android se kteým by školní dítě jistě problém nemělo viz web http://lepsite­lefon.cz