Omylem stažené dětské porno

Je trestně postižitelné pokud jsem si stáhl zabalené soubory které po rozbalení obsahovaly dětské porno? Ihned jsem tento materiál smazal protože jsem jej stahovat nechtěl, ale už se stalo což jsem zjistil až po rozbalení souborů.

Nejlepší odpověď
quentos

nejsem právník, ale domnívám se, že těžko. Když na Vás vtrhne do bytu policie, bude Vám muset držení takovéhoto materiálu dokázat. Přinejhorším byste strávil dva dny v cele předběžného zadržení, a jelikož by Vám v PC nic nenašli, museli by Vás pak pustit.

Další odpovědi
chudst

„Nereste to.“ Stahoval-li jste film/mp3ky nikoliv pres torrenty, ale pres klasicky rapidshare (…), budte v klidu. Stahoval-li jste pres torrenty, je uz to samo o sobe trestne, ale opet: budte v klidu. Je-li na te strance, kde jste to stahoval moznost nahlaseni vadneho souboru, vyuzijte toho a nahlaste to, aby se vyvarovali stahnuti souboru i jini jedinci. Pokud neni, nevsimejte si toho, je silne nepravdepodobne, ze by na vas prisla kontrola ;) Budte naprosto v klidu, jen si davejte priste pozor, odkud stahujete (torrenty nejenze jsou takovymi vecmi prolezle, ale navic jsou nezakonne).

Reuef

jen upresnim odpoved od uzivatele chudst : torrenty jsou nezakonne jen tehdy pokud pres ne stahujete dila chranena autorskym pravem samozrejme ze existuji i legalni torrenty

Comanch

Reuef: Já mám zas informaci, že pokud jde o data s autorskými právy, je trestný upload na torrenty, nikoliv download.