Karel8

Poradíte, kde najít kvalitní okna, která budou dobře izolovat?

Dobrý den, rád bych se tu s někým poradil. Sháním nová plastová okna do ještě nezatepleného domu, ale na rok 2017 se zateplení plánuje, proto bych rád požádal o radu, kde najít kvalitní okna která budou dobře izolovat. Přečetl jsem si recenze na vekru, ri, otherm a okna.eu a nechám si od nich vypracovat nabídky, tak pokud by měl někdo s těmito nebo jinými firmami reálné zkušenosti nebo jestli někdo má nějaké rady na co si dát pozor tak budu rád…

Původní neotázka
Okna zkušenosti

Odpovědi
Kepler

Pozor na výrobce Svět oken, jsou to snad největší šmejdy v republice (aspoň před pěti lety to tak bylo). Mám osobní zkušenost a četl jsem o nich dost nenávistné recenze. Ale možná, že dnes už je to jinak.

cukrar

Karle nevěřte všemu, co se kde píše. Ani nevěřte mě, ale přesvěčte se sám.
Každý rok poptávám pro někoho okna, začal jsem to dříve dělat tak, že jsem poptal 10 firem. Teď pozvu jednu, nechám si udělat cenovou nabídku, pak oskenuju zobrazení oken a dveří s rozměry. To rozešlu 3–5 posledním nejlepším achci nabídku na okna.
Jejich cenové nabídky se liší dle sezony. Neřešte slevy, ale konečné ceny. Někdy je to složité rozklíčovat položky.
Proto radím nespěchat. Poslední nabídka začala na 360 tisíc, dostal jsem se na 305 tisíc.
Jelikož příští rok budou další okna, začnu v lednu znova poptávat a jednat.

Důležité je, abyste si vybral jaká okna chcete. Zdali ty nejhorší na trhu, nebo střed, či s výhledem na 10 let, nebo na 30 let.

Martasko

Dobrý den Karle, mám od othermu okna již 4 roky a jsem spokojen. Bydlíme v bytovce, kde byla snad 40 let neměněná okna, takže když nám okna vyměnili, tak nám to první rok udělalo i dobrou úsporu na energiích..

Tomindo

Pokud opravdu chcete plastová okna, tak bych vám doporučil trojskla nechat si je zasadit do větší stavení hloubky, nechat je dobře zasadit a koukejte na to kolik máte na okně komor, okolo 6 je ideálka. My jsme si tyhle věci, při koupi oken u vekry pohlídali a zatím velká spokojenost…

ZdendaT

Ahoj, náš dům měnil okna na jaře v roce 2015. Poptávali jsme taky několik firem a podle cenové nabídky jsme se potom rozhodli. U nás vyhrála vekra, jelikož jsme za téměř stejnou cenu měli nabídku i s novými parapety, tak jsme toho využili. Za celý dům mohu říct, že dělníci byli přesní, všude byli na čas, nedošlo k žádné prodlevě. Během několika týdnu bylo po rekonstrukci a cena byla pro nás přívětivá.

LiborO

Dobrý den, mám zkušenosti jenom s firmou vekra… Nechával jsem udělat nové vchodové dveře, jelikož jsme koupili starší dům a v zimě přes ty dveře silně táhlo… Nakonec to dopadlo tak, že jsem ještě u nich doobědnal stínidla na okna (která ale nejsou od nich) a nechal jsem si udělat nové interierové dveře (kvůli úspoře místa, jsem zvolil posunovací) a zatím jsem se všemy jejich produkty spokojený…

Markuss

Mám okna také od vekry, jelikož bydlíme s rodiči ve dvougeneračním domě a oni měli už do firmy dělané dveře, tak mi táta na ně dal nějaké číslo, zavolala jsem k nim, přijel jejich člověk, který si okna poměřil a pár měsíců na to, mi okna přijeli montovat. U montáže byl táta /já musel do práce/, ale okna drží dobře…

RadekH.

Ahoj, vám by podle mě stačili i dvojskla, pokud se má zbytek domu zateplovat… A pokud nejste v přízemí, tak dobře ukotvená plastová okna dobře drží teplo… My máme od verky ty nejobyčejnější dvojskla už okolo 11 let, bydlíme ve 3 patře ze 4 všechno je v pohodě… Okna nám stále dobře těsní, takže není o čem… A pokud nevíte jakou, tak si je poptejte všechny a uvidíte co která nabídne…

JarinFalta

Rozhodně si myslím, že okna je lepší kupovat od prověřené firmy a ne od někoho koho neznáte, na všechny ty firmy na které se tu ptáte rozhodně najdete na webu recenze / názory, ale víte co ono je to ve finále stejně kus od kusu, někdo může být spokojený na 110% a někdo vůbec, jednoduše se nikdo nemůže zavděčit všem…V mém případě vekra obstála dobře, ale jak říkám – taky to bude kus od kusu…

David32

Karle, pokud chcete opravdu dobrá okna, vyplatí se zajet na pobočky danných firem. Víte co, každý jsme tady nejspíš z jiného kraje a jak se říká, jiný kraj jiný mrav. Myslím, že třeba u vekry bude kvalita dobrá, ale to neznamená, že když vám okna vyrobí na výbornou, že se to nemůže zadrhnout někde jinde… Chci tím říct, že je stejně nejlepší si zjistit jak jsou na tom přímo ve vašem kraji… Hezký den. Ing. David Mareš

Krisák

Okna jsou důležitý aby byly kvalitní, ale myslím že firma je až na druhém bodě. Je škoda, že na našem trhu je už docela dost okenářských firem, ale bohužel málo kde se dozvíte, odkud okna doopravdy jsou a další parametry, který kvalitní okna určují. Proto bych osobně asi šel do větší český firmy – třeba právě ty vekry, který i dokládá co jsou okna přesně zač.

Henda

rád bych předal zkušenosti na okna, ale bohužel okna jsme už nové měli při stěhovaní a tak nebyla potřeba tohle zařizovat, ale při rekonstrukci zbytku bytu jsme vekru poptali na posuvné dveře do celého bytu a jsem se vším spokojen. Dveře se mi líbí vzhledem a jsou pohodlné na otevírání a zavírání i syn si k nám do ložnice otevře, když se k nám ráno plíží.

Amonex

U vekry jsem byl před vánoci objednat nová okna. Nebyl v ničem problém, přijel k nám pán poměřil okna a momentálně jsme ve fázi čekání na nová okna, termín dodání má být na konci února, tak se už nemůžeme dočkat i když mám trochu obavy z toho aby se okna opravdu montovala, protože když budou velké mrazy, tak kvůli těm všem lepidlům a nevím čemu všemu by se okna nemohla usadit, aby pak nebyl problém.

Richien

Nevím jak ostatní, ale já bych okna od nich bral, myslím, že jsou na trhu i dražší firmy, ale tím co nabízí jsou podle mě zajímavý… Nehledě na to jak už tu bylo několikrát psáno, je lepší komunikovat s firmou, která je na trhu mnoho let a ta tradice už nějaká je, než s někým novým…

Kórty

Nám se oplatilo vybírat okna dlouho, myslím že hodně lidí se orientuje jen podle ceny, ale to podle mě není to nejlepší řešení, jelikož na takových větších a trvalejších investicích to není podle mě to nejlepší řešení, ale zase za každou cenu brát to nejdražší, to taky asi není úplně ok. V každém případě okna, jsme po rozvažování pro a proti vzali od Vekry a myslím, že je to v pořádku. Okna jsou dobrá a i známý truhlář říkal, že to vypadá dobře…

struzzo

Ahoj, tak pokud ti můžu poradit, tak si určitě přečti tento článek > https://www.de­nik.cz/stavba/kva­litni-plastova-okna-jak-je-skutecne-poznat-20190408.html Dost dobře shrnuje to, o čem jsou vlastně kvalitní okna, co by měly splňovat. Kvalitní okna samozřejmě znamenají i okna, která dobře izolují.

tyna.ryglova

Dobrý den, my máme plastová okna od https://www.jis­.cz/plastova-okna/ . Také jsme si nevěděli s výběrem firmy rady, proto jsem dali na zkušenost ostatních. Kamarád stavěl dům před námi a má plastová okna od této firmy a je s nimi spokojený, proto jsem si i my koupili ona od nich.