ali

Jakou funkci má odrušovací filtr u vrtačky, Může fungovat bez něj?

Původní neotázka
odrušovací filtr u vrtačky
jakou funkci má odrušovací filtr u vrtačky a může fungovat bez něj

Původní neotázka
odrušovací filtr u vrtačky

Nejlepší odpověď
mosoj

Odrušovací filtr stíní vysokofrekvenční rušení vznikající od jiskření, které vzniká při tření uhlíků po segmentech rotoru. Vrtačka bez odrušovacího členu fungovat bude, nicméně tvoji sousedi tě moc rádi mít nebudou a budeš porušovat telekomunikační zákon.
Rušení se šíří buďto po elektrické síti a formou elektromagnetických vln do volného prostoru.

Další odpovědi
Kulpix

Jako síťový odrušovací filtr označujeme filtr zapojený do energetické napájecí sítě či do napájecího vstupu přístroje.

Druhy rušivých signálů energetických sítí (soufázové i protifázové) jsou odstraněny při použití čtyřpólového odrušovacího filtru.

Tento druh odrušovacího filtru je asi v současné praxi EMC nejčastější.

Zdroj: https://eluc.kr-olomoucky.cz/ve­rejne/lekce/1024

mzm

Jak píše mosoj. Navíc některá rušení mohou vypínat proudové ochrany (které by v rozvodu nejspíš být měly), takže se může stát, že bez odrušovacího filtru vrtačka fungovat nemusí, resp, bude vypínat tu proudovou ochranu.