Drobek13

Odraz blesku

Ahoj, chtěla bych poradit, jak odstranit odraz blesku na fotce. Fotilo se s bleskem a zip na mikině svítí, kvůli odrazu blesku. Děkuju :)

Nejlepší odpověď
www

Lze to do určité míry potlačit v editoru fotografií (jsou i zdarma), nikoliv zcela.
Příště je potřeba na takové věci myslet předem-nastavením aparátu, jiným úhlem ap.
Zkušenost

Další odpovědi
anonym

Retuš, příště foť s bleskem namířeným šíkmo na strop, odraz světla se neprojeví jako napřímo. Bohužel nejde u MT a plno digifoťáků.

anonym

A konkrétně – stáhni a nainstaluj si GIMP ( http://www.gim­p.org/ ) – pokud nemáš nějaký jiný ´slušný´ grafický editor, oblast, kterou chceš potlačit vyber lasem a jas sniž.
Doplňuji:
Mosoj: Bohužel, tazatelka nepřiložila odkaz na fotku, takže budu jen odhadovat (a nechci zakládat flame).

  1. zip ´svítí´, ale obsahuje kresbu zubů zipu (přepaly jednotlivých zubů)
  2. zip ´svítí´ jako pruh lesklý jednolitý pruh (přepálený pruh)
  3. přesvícení zipu se promítlo i do okolí (přepálený pruh širší, než b)

Všechny tyto vady lze ´opravit´, samozřejmě nejhůře c) – to, že v daných místech chybí kresba, neznamená, že tam nejsou pixely – takže požadovanou oblast lze ´přebarvit´ na jakoukoli barvu, nejen ´ztmavit´. A samozřejmě je to ruční retuš – tedy čím lepší výsledek tazatelka požaduje, tím více času stráví ´piplačkou´.

mosoj

Tohle ti udělá každý blesk, který se používá přímo. Proto profesionálové používají externí blesky který mají difuzor a výkyvnou bleskovou hlavici. Nefotí přímým zábleskem ale odrazem.
Toto nejsou odlesky ale vypálená místa, která jsou bez obrazové informace. V editoru s tím nic neuděláš ( když tam není informace není co upravovat) jedině klonováním tu část nahradit, ale u zipu velmi těžko. Chtěl bych vidět ty pány co radí tu retuš, jak to dělají.

Příště zkus dát před blesk bílý kancelářský papír, bude fungovat jako difuzor.
Snížíš si tím výkon blesku ale třeba to ještě expozičně bude dobré nebo přidáš ISO.