icurusL

Odkud dokumenty z historických TV kanálů berou neustále nové záznamy z 2. světové války?

Pokaždé když dávají nový dokument o 2. světové válce, tak neustále vidím nové záznamy, které jsem dříve neviděl. Navíc je mi divné, že ty záznamy jsou sice zrnité nebo v horší kvalitě, ale už jsou barevné.

Nejlepší odpověď
rrihamirek1

Nedivil bych se, kdyby mnoho z nich bylo fiktivnich, vytvorenych nyni, jako ilustracni zabery.

Další odpovědi
elkon

Archivy jsou dost rozsáhlé.

Ametyst

Různé archivy mají Britové, Američani, Francouzi, atd. S Němci je to jako ve všem složitější: válečné archivy nesměly být otevřeny a zpřístupněny hned, ale čeká se, až ti “válečníci hrdinové” nebudou mezi živými. Prostě válečným zločincům a jejich rodinám se nesmí ublížit. A že jich bylo! Odkazuji na rozhovor s historikem Šustkem, který v Německu žil, a zabýval se historií 2.světové války.

led

Veľa filmových záznamov bolo utajených a archívovaných z rôznych dôvodov, napríklad politických, vojenskostrate­gických, prípadne z dôvodov utajenia technológie zbraní.
V 40-tych rokoch XX.storočia farebné filmy už boli.
napríklad „Farebný film z roku 1939 vyzerá, akoby ho natočili len včera!“ https://www.cas­.sk/clanok/252140/u­zasny-poklad-historie-farebny-film-z-roku-1939-vyzera-akoby-ho-natocili-len-vcera/

icurusL

rrihamirek1 – Jestli to jsou ilustrační záběry, tak musím smeknout, protože jsou nebo aspoň vypadají VELMI VELICE důvěryhodně.

rrihamirek1

Veda a technika pokrocila do urovne, kdy muze presahovat lidska chapani. Ale jak jiste vime, dnes se objevuje mnoho falesnych hoaxu a videi, ktera se tvari prave. Ale otazka zajimava, taky by me zajimalo, kdo to natacel, jak to nacatel, kolik takovych videi tedy je a jak je to vsechno mozne.