dj-davson

Odkud bere město Šumperk zdroje pitné vody?

Zajímalo by mě odkud bere město Šumperk zdroje pitné vody. Mám na toto téma napsat referát a vůbec nic nemohu najít. Mám pocit, že v minulosti město vodu odebíralo z nádrže Vodárna, ale vůbec si nejsem jistý, jestli tomu tak je i dnes. Proto bych rád věděl na jaké místo se mám zaměřit. Za odpovědi předem děkuji.

Nejlepší odpověď
anonym

Kouty nad Desnou – Úpravna vody Kouty nad Desnou byla vybudována v počátku sedmdesátých let v rámci skupinového vodovodu Šumperk. Nedostatek kvalitní pitné vody v okresním městě a jeho přilehlém okolí byl limitující pro tehdejší radikální řešení situace.
a víc si najdi sám je to tvůj úkol né náš