Odhadujete cloveka nejen podle jeho slov , ale i z jeho mimik , gest, postoje..? -iv-

Nejlepší odpověď
annas

Ano, někdo je mně sympatický na první pohled, jiný do té doby, než promluví a vysloví svůj názor, případně se všelijak „pitvoří“.

Další odpovědi
rynek878

Vždy se dívám lidem do očí,jakmile dotyčný uhne pohledem,tak je jasné,že to není férový člověk,to mně pro začátek úplně stačí !!!!!!!!!

iceT

Většinou odhadnu člověka hned,ani mluvit nemusí,už podle tváře.
Říká se,že i lidé mají trochu podobu zvířat,za což asi nemůžou,ale mě se skoro vždycky stane,že když mi někdo připomíná zjevem krysu,tak se jako krysa taky projeví.

dědapetr

Vždy při hovoru sleduji jeho reakce a chování,ruce i oči.

hanulka11

Ano to poznám, mnohdy ani nemusí promluvit a vycítím ......

anonym

Všichni to vnímáme, a ani si to nemusíme uvědomovat.
Odborně se tomu říká mimoverbální komunikace a haló efekt.

arygnoc

několikrát se mi stalo, že člověk mi byl „nesympatický“ už na první dojem.
Pak jsem zistil, že jde o výborného člověka.

Naučil jsem se nesoudit podle (mých) očí (tvář, postava, oděv), nýbrž nechávám poznání člověka čas (když to jde, ovšem).

Při letmém setkání zaujme spiš afekt, ale v běžném životě jde spíš o člověka.

Deli

Vždycky je velice důležité zaměřit se na gesta, postoj a oči. Ano, dělám to.

comedian

ovsem ale musite svoje umeni odhadovat prizpusobit ruznym kulturam, ptz ne vsichni mame stejny zaklady. napr takovej japonec se vam z ucty skoro nepodiva do oci primo, takze vlastne nic neni jiste, to je jedina jistota.;o)