Marunka

Oddlužení x konkurz

Dobrý den.
Prosím jaký je rozdíl mezi oddlužením a konkurzem?
Takto je to napsáno ve zprávách:
Oddlužení probíhá buď formou zpeněžení majetku dlužníka nebo plněním splátkového kalendáře, kdy dlužník musí během pěti let splatit věřitelům alespoň 30% dluhu. Pokud dlužník není schopen řešit úpadek oddlužením, je prohlašován konkurz
Děkuji za srozumitelnou odpověď.

Nejlepší odpověď
Popy

Oddlužení je pro fyzické osoby nepodnikatele­.Existují 2 způsoby – splátkový kalendář (po dobu 5ti let splácíte dluhy z výplaty), prodej majetkové podstaty (bude prodán Váš majetek). O způsobu rozhodují věřitelé..Výhoda – po splnění oddlužení, nemusíte splácet zbytek dluhů. Musíte však věřitelům zaplatit alespoň 30%..Pokud porušíte nějakou z podmínek pro oddlužení,n. špatně zpracujete návrh na oddlužení, soud rozhodne o konkursu. Při konkursu nejste osvobozena od zbytku dluhů a navíc od skončení konkursu mohou po Vás věřitelé 10let vymáhat své pohledávky. Takže pozor – pokud uvažujete o oddlužení, nechte zpracovat návrh někoho, kdo tomu rozumí. Mohlo by se Vám stát, že si způsobíte větší problémy, než máte doposud…