Janula

oddlužení

mám velké dluhy a onemocněl mi otec, poradí mi někdo s oddlužením neboli s osobním bankrotem ? Jak postupovat a kam se obrátit?

Nejlepší odpověď
kropitko

Oddlužení od začátku do koncežádost o oddlužení musí podat sám dlužník
žádost se podává okresnímu soudu na předepsaném formuláři, který musí být pravdivě a úplně vyplněn
o přijetí návrhu na oddlužení rozhoduje soud okamžitě
po přijetí návrhu soud přidělí dlužníkovi insolvenčního správce
po přijetí návrhu začíná běžet 15 denní lhůta pro uplatnění pohledávek věřitelů vůči dlužníkovi
po uplatnění pohledávek věřitelů, nařídí soud schůzi věřitelů které je povinen se účastnit také dlužník
na schůzi věřitelů rozhodnou věřitelé o způsobu oddlužení dlužníka a to buď odprodáním jeho movitého i nemovitého majetku, nebo plněním splátkového kalendáře – toto rozhodnutí je zcela na věřitelích
soud vynese rozhodnutí o oddlužení a stanoví jeho způsob
dochází k plnění rozhodnutí o oddlužení

Zdroj: http://www.pro­pravo.cz/insti­tut-oddluzeni-osobni-bankrot/

Další odpovědi
vagra

Návrh na oddlužení podává insolvenčnímu soudu dlužník. Sepsat takový návrh není nic jednoduchého. Naštěstí nám může pomoci poradna osobního bankrotu.
Osoba, která žádá o oddlužení, musí insolvenčnímu soudu doložit trestnou bezúhonnost a také musí prokázat, že není podnikatelem. Pokud splňujete obě podmínky, můžete k insolvenčnímu soudu podat návrh na oddlužení. Tento návrh se předkládá na speciálním formuláři.
Podívejte se např.na:
http://www.fi­nancnitisen.cz/tis­kove_zpravy_2009­.php

Zdroj: http://www.osob­ni.org/osobni-bankrot/osobni-bankrot-poradna/

Jarda H

Napište mi podrobnosti o Vašem problému, rád Vám insolvenční návrh vypracuji. Zdarma poradím. Dále je možnost pro klienty v registrech, získat úvěr z nebankovního prověřeného zdroje. e-mail: jarda@informuje.net, tel: 728 114 205