Rokio

Od kterého roku se zhruba začaly mobilní telefony zvětšovat?

Mobilní telefony byly nejdříve jako cihly a neustále se zmenšovaly a pak se zase začaly zvětšovat. Nevíte, od kterého roku k tomu došlo? V jakém roce se telefony začaly nabývát objemu?

Nejlepší odpověď
Edison

Jedním z nejmenších mobilů byl SE66/SE600. Najdi si, kdy se vyráběl. Zvětšovat se začaly s příchodem dotykových displejů a jejich zlevňováním. Umožnilo to snažší ovládání, lepší zobrazení, více informací na displeji najednou…

Doplnění: Radius se mýlí ve všem. I první GSM čísla začínala nulou Nuly v předčíslí byly zrušeny s restrukturalizací systému a sjednocení struktury telefonních čícel v r. 2002. A N5110 rozhodně nebyl první GSM telefon. A to ani u nás!! U nás byl k mání první GSM telefon pro síť eurotel Dancall HP 2711.

Další odpovědi
autacek

Myslím tak od roku 2007 :)

Tady to máš i s výstižným textem 🙂

https://en.1jux­.net/344235

Radius

Mobilní síť byla nejdříve NMT, analogová, všechny čísla byly u nás na začátku 0601 a mobily byly veliké. Pak začaly telefony GSM od 602.
Mým prvním mobilem GSM byl Nokia 5110 (měl jsem ho kdysi) pak byly další jako 3110 atd a jiní výrobci.

(V roce 2002 skončily 0 na začátku telef. čísel)

Edison

Radius: máš v tom pěkný zmatek. I první GSM čísla začínala nulou Nuly v předčíslí byly zrušeny s restrukturalizací telefonních systému a sjednocení struktury telefonních čícel v r. 2002. A N5110 rozhodně nebyl první GSM telefon. A to ani u nás!! U nás byl k mání první GSM telefon pro síť eurotel Dancall HP 2711.

Radius

Sorry, díky za info, už jsem tu moji odpověď upravil.

Edison

😉