Amka

Od kolika roků je možno koupit holicí potřeby?

Dobrý večer,
byla bych neskutečně vděčná za odpověď na otázku, od kolika mi v obchodě prodají holící potřeby (žiletku, nástavec,…). Potřebuji na to občanku? Nebo můj věk prodavače/ku nebude zajímat? Mockrát děkuji za odpověď!

Nejlepší odpověď
Matthew

Na holící potřeby neexistuje věková hranice :) žádnou občanku tedy potřebovat nebudete ;)

Další odpovědi
Edison

Každý obchod to má jinak. Otevírací doba není nijak stanovena. Občanku na to nepotřebuješ. Nevím, proč by měl při koupi tohoto zboží tvůj věk někoho zajímat. Je mi s podivem, že se na tohle nezeptáš třeba rodičů, nebo nekoukneš do obchodů na netu (jsou jich mraky). Tam bys zjistila, že žádné věkové omezení nemají, oproti třeba některým zbraním, alkoholu, cigaretám…

cukrar

Amka, je to dobře, že jste vděčná za odpověď, na nákup takových věcí nepotřebujete občanku. Prodej není vázán předpisem.

Kelt

Produkty, které se prodávají v drogerii, se mohou prodávat každému bez omezení věku. Může to být klidně pro tebe, nebo to můžeš použít jako dárek a nezáleží na tom, jaký máš věk. Tedy myslím tím jak uvádíš potřeby na holení, kosmetika a pod. U prostředků, které se používají na čištění a obsahují nebezpečné chemické látky, nebo je třeba při práci s nimi dodržovat určitá bezpečnostní opatření ,asi člověku mladšímu 15 let neprodají. Nebo by neměli prodat .

EKSOT123

Kdybych já byl prodavačem, tak bych ženám takové věci odmítl vydat nejmíň do 60. Dost na to,že si kazí vlasy barvením,obličej líčením a všelijak jinak.