kajicek94

Od koho potřebuji plnou moc při přepisu auta z prodejce na kupujícího v mém zastoupení?

Zdravím,
známý kupuje auto od soukromníka. Nebude v nejbližší době dostupný osobně pro přepis vozu na úřadě, který bude dělat za kupujícího na svoji osobu (odhlásí jeho a přihlásí sebe).
Ovšem jak píši, není dostupný a budu to za něj dělat já.
Co vše je v tomto případě nutné (konkrétní podoba dokumentů), abych mohl odhlásit bývalého majitele a na to na známého přihlásit daný auto?
Přemýšlím, že by mohl dát zvlášť plnou moc mě sám aktuální majitel a zvlášť plnou, opět mě, moc můj známý (budoucí vlastník) a tím pádem na úřadě zastoupím nejdříve jednoho při odhlášení vozu a pak druhého při jeho přihlášení. ← Je možné takto na úřadě postupovat?
Nebo je možné, aby bývalý majitel vydal plnou moc známému a následně by známý vydal plnou moc mě, že mohu jednat jeho jménem? Zde ovšem nevím, zda je možné udělat a použít „dědičnou“ plnou moc, tedy takovou, kdy přijdu na úřad a řeknu „aktuální majitel odhlašuje vůz a dal plnou moc novému majiteli, kterého zastupuji na základě této plné moci já“.
Pro lepší pochopení dávám přílohu.

Děkuji, K

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Původní majitel se neodhlašuje, přihlašuje se jen nový majitel. Tím, že se nový majitel přihlašuje se automaticky odhlašuje původní. Tolik na začátek.
Původní majitel dá novému majiteli kupní smlouvu a plnou moc, aby nový majitel zařídil přepis na sebe na odboru dopravy a to s úředně ověřeným podpisem.
Nový majitel může vystavit plnou moc tobě, abys jej zastupoval a provedl přepis na nového majitele a k tomuto účelu ti vystaví plnou moc s ověřeným podpisem.
Jakmile přijdeš na odbor dopravy, na zakládě těchto dvou plných mocí napíší nikoli tebe, ale nového majitele (tvého kamaráda) jako vlastníka vozidla.

Další odpovědi
cukrar

Prodejce dá zmocnění Vám, Vy dostanete i od kupce zmocění. Takže pouze dvě zmocnění. Nelze dát zmocnění od prodejce na pána A, aby ten zmocnil pána B a ten pak zmocnil C.
Tak to opravdu nejde.

da ny

Domnívám se, že od posledního majitele auta (na kterého je vůz ragistrován).
který jej prodal. Tato plná moc je zásadní podmínkou + kupní smlouva.