Olina77

Od 30/11 2018 jsem na neschopence a nevím, kdy skončím. V kterém termínu mám nárok na peníze a kdo mi je vyplatí?

Od 30.11.2018 jsem na neschopence a nevim kdy skončím marodit.V jaky termin mám nárok na penize a kdo mi to má proplatit

Odpovědi
ivzez

Jestli jste do 29. listopadu pracovala, máte nárok
na mzdu, která je splatná do 31. prosince.

Jestli jste stále zaměstnaná, budete mít od čtvrté pracovní
směny zameškané pro nemoc nárok na náhradu mzdy za nemoc
(za 7 směn, max. 56 hodin) od zaměstnavatele.
Náhradu Vám zaměstnavatel vyplatí v lednový výplatní termín.

Od 15. kalendářního dne nemoci budete mít nárok na nemocenské, které
vyplácí OSSZ. Ta má na výplatu 30 dnů od dodání veškerých podkladů.