Tomáš Veselý

Ochrání ochranná fólie displej před nárazem?

Zdravím :) Dnes jsem si v Euronicsu chtěl koupit tvrzené sklo na nový mobil. Řekli, že je lepší si koupit ochranou fólii např. proto, že fólii je možné vyměnit za novou,když se např. odloupne a je na ni záruka navždy. Ta fólie stála 400,–
Myslíte si, že by měla aspoň trochu ochránit displej před rozbitím, když smartphone spadne na zem? Máte nějaké zkušeosti? Děkuju

Odpovědi
Jiří Bohumil

Ochranná folie chrání zejména před poškrábáním. Při pádu většinou nepomůže (zkušenost) Při pádu chrání více ochranné tvrzené sklo. Ale ani to ne vždy. Záleží na způsobu, na co, z jaké výšky a jak mobil dopadne. A před nepřiměřeným ohnutím (třeba v zadní kapse kalhot) nechrání nic. Proto tam mobil nikdy nenosit !
Já ochranné folie i skla kupuji na netu na „kinkato.cz“. Seženou vše a za rozumné ceny (pro mne Acer Liquid Z410– 6 ks za 169,– Kč + poštovné 50,– Kč).
Jejich folie jsou plně vyhovující a když si dáš záležet a děláš to opatrně, tak výměnu zvládneš i sám. Já to dělám běžně, máme v rodině 4 mobily a 2 tablety a mají je taky vnučky a ty jim dají „zabrat“. Tedˇ zrovna budu na jednom měnit.
Skla jsem od nich ještě nebral, zatím je nepoužívám.
A jsou spolehliví. Ta folie za 400,–, nevím sice na jaký mobil, ale je to „sakra“ předražené. Za ty peníze jsou skla.

Dochy

Nevím co tím myslej. Ochranné sklo se dá vyměnit ještě snáz než folie – není třeba odstraňovat zbytky lepidla. Ale pokud ta folie bude se zárukou… třeba i na poškrábání… 😉