slavets

Ocelová tyč tvaru válce má průměr 2 cm a délku 3,5m. Jaká je hmotnost celé tyče, je-li hustota (ró)=7.8 g/cm3?

Nejlepší odpověď
chudst

Ale domaci ukoly byste si mela delat sama, uz tu zadavate treti priklad, ktery je podobny tem dvema predchozim :) Jsou to jednoduche priklady, u nichz nemusite moc premyslet: proste si najdete prislusne potrebne vzorecky, vypiste si, co znate a dosadte to do nich.

m=ro*V; hustotu „ro“ vite, objem valce „V“ spoctete (V=pir2v).

V=3,142350
V=4396cm3

m=7,8*4396
m=34288,8g = 34,3kg